Anasayfa Altcoin Kyber Network Token KNC Coinbase’de işleme açılıyor

Kyber Network Token KNC Coinbase’de işleme açılıyor

Kyber Network Token KNC Coinbase’de işleme açılıyor
0
koinmedya_googlenews

Kyber Network Token KNC Coinbase cüzdanları aktive edildi. İşlemler yarın başlıyor.


Kyber Network Token KNC Coinbase’de

Bildiğiniz gibi Coinbase, Kyber Network Token KNC’yi listeleme kararı almıştı. Bugün itibariyle KNC cüzdanlar tanımlandı. Yani kullanıcılar ellerindeki KNC tokenleri Coinbase Pro platformuna aktarabilecekler. Alım satım işlemleri ise yarın başlıyor.

KNC işleme açıldığında 2 parite üzerinden alım satım yapılabilecek. Amerikan doları üzerinden tanımlanan KNCUSD ve Bitcoin üzerinden tanımlanan KNCBTC pariteleri yarın Türkiye saati ile 12:00’de aktive edilecek.

Conbase’de listelenen coinler sırasıyla 4 aşamadan geçerek işleme açılır. İlk aşamada cüzdanlar tanımlanır ve coin transfere açılır. Bugün gerçekleştirilen de bu aşamaydı. Ondan sonra alış ve satış emirlerinin yerleştirilmesine izin verilen aşama geliyor. Bu aşamada alım ve satımlar eşleştirilmiyor. Üçüncü aşama olarak stop lose emirlerinin girilmesine izin veriliyor. Son aşama ise alım ve satımın aktive edildiği trade aşaması.

Kyber Network Token geçtiğimiz Çarşamba günü Coinbase Pro’da listeleneceği açıklandıktan sonra %17 yükseliş sergilemişti. KNC 3 ay önce yani 24 Kasım 2019’da 0.13 dolardan işlem görüyordu. 30 gün önce yani 24 Ocak tarihinde 0.26 dolara kadar yükseldi. Yani 2x yapmıştı bile. Bugün itibariyle fiyat tam olarak 0.60 dolar. KNC bu zaman zarfında yatırımcısına oldukça kazandırdı.

Coinbase sektörün en eski kripto para birimlerinden. Bir dönem listelenmesi halinde coinlere büyük pumplar yaptırması ile tanınıyordu. Bir nevi sektörün “ağır abisi” diyebileceğimiz Coinbase geçenlerde yaptığı açıklama ile margin işlemlere kapı açtığını duyurdu. Firmadan yapılan duyuruda kaldıraçlı işlemler opsiyonunun, kullanıcılardan gelen taleplerde yoğunlukla dile getirildiği ifade edildi.

Coinbase maksimum kaldıraç oranını 3x’le sınırlandırmış durumda. Kaldıraçlı işlem denilince ilk akla gelen platformlardan biri olan BitFinex de yaptıkları güncelleme ile maksimum kaldıraç oranını 3.5x’den 5x’e yükseltmişti.

Coinbase geçtiğimiz Eylül ayında gözetim altına aldığı 17 projenin adını duyurmuştu. Avalanche, Celo, Chia, Coda, Dfinity, Filecoin, Handshake, Kadena, Mobilecoin, NEAR, Nervos, Oasis, Orchid, Polkadot, Solana, Spacemesh ve Telegram projeleri potansiyel Coinbase coinleri olarak listelenmeyi bekliyor.

Kaynak

X