Anasayfa Altcoin Ripple tehlikeli bölgenin ne kadar uzağında?

Ripple tehlikeli bölgenin ne kadar uzağında?

Ripple tehlikeli bölgenin ne kadar uzağında?
0
koinmedya_googlenews

Ripple tehlikeli bölgeden uzaklaşmayı başardı mı? Piyasadaki düşüşler, yerini yatay hareketlere bırakırken, kripto paralar özellikle de XRP için tehlikenin sona erip ermediği merak ediliyor. İşte ünlü analistlerin XRP yorumları!


Ripple tehlikeli bölgeden ayrıldı mı?

Dünkü piyasa çöküşünden önce XRP ve pek çok diğer büyük kripto, yükseliş trendinde ilerliyordu. Ancak BTC’nin keskin düşüşü, bunu tersine çevirdi ve tüm kripto piyasasını tehlikeli bölgeye doğru sürükledi.

Ünlü bir analist, ayıların, mevcut fiyat seviyelerinde satın alma baskısını ciddi anlamda engellemeye devam etmesi durumunda XRP’nin çok daha büyük kayıp görebileceğini belirtiyor.

koinmedya_bybit

Dahası bu kayıplar, kriptonun 2020’deki yükseliş trendi boyunca elde ettiği kazanımların neredeyse tamamını kaybetmesine neden olabilir.

Ripple yükseliş trendine kaldığı yerden devam edecek mi?

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, XRP 27 centin üzerinde işlem görüyor. Bu da, piyasadaki ani çöküşten hemen önce ulaştığı, son 24 saatlik en yüksek seviyesi olan 0.30$’dan kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

Ripple tehlikeli bölgeden uzaklaşarak, satış baskısıyla birlikte test ettiği 0.26$’lık düşük seviyelerinden bir miktar toparlanmayı başardı. Fakat kriptonun fiyatının, şu anda büyük ölçüde Bitcoin’inkiyle aynı doğrultuda hareket ettiği görülüyor. 

Bazı analistler XRP’den hala yükseliş beklemekle birlikte, fiyatın daha yükseğe tırmanmadan önce daha fazla kayıp görebileceğini ifade ediyor. 

Popüler bir kripto para traderi olan AMD Trader, son tweet’inde bu konuya dikkat çekti ve XRP’nin, henüz satın alma hedefine ulaşmadığını belirtti. Dolayısıyla ona göre, Ripple tehlikeli bölgeden henüz kurtulamadı.

Peter Brandt: Bu teknik formasyon XRP için tehlikeye işaret ediyor olabilir!

Tecrübeli bir emtia ve kripto para uzmanı olan Peter Brandt de, kısa bir süre önce Twitter’da XRP’nin düşüş eğilimli bir baş ve omuz (H&S) formasyonu oluşturabileceğini söyledi. Ve eğer bu gerçekleşirse, kriptonun 0.20 dolara kadar düşebileceğini öne sürdü.

Brandt, “Bu H&S formasyonunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek ilginç olacak. Eğer olursa, hedef 0.2071 dolar olur” dedi. Ayrıca bu tweet’in, sadece bir olasılık olduğunu ve bir tahmin olmadığını da sözlerine ekledi.

Kısa vadede, söz konusu bu teknik formasyonun oluşup oluşmayacağı, neredeyse tamamen Bitcoin’in mevcut fiyat seviyelerinde güçlü bir destek bulup bulamayacağına bağlı olacak.

Bununla birlikte, BTC, yakın vadede aşağıya doğru daha fazla hareket etmeye başlarsa, XRP gibi büyük altcoinlerin de kısa vadeli daha fazla düşüş görmesi muhtemel olur.

Ripple (XRP) hakkında daha fazlası için tıklayınız.

 Kaynak

Etiketler:
X