Anasayfa Bitcoin Corona Virüsü durdurulamadığı müddetçe Bitcoin’de yön yukarı

Corona Virüsü durdurulamadığı müddetçe Bitcoin’de yön yukarı

Corona Virüsü durdurulamadığı müddetçe Bitcoin’de yön yukarı
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin’de yön yukarı olarak kalmaya devam edecek. Özellikle de Corona virüsü salgını devam ettiği sürecek. Bu yönde açıklama büyük bir finansal hizmetler kuruluşunun CEO’sundan geldi.


Corona Virüsü durdurulamadığı müddetçe Bitcoin’de yön yukarı

deVere Group CEO’su ve kurucusu Nigel Green, Bitcoin’in yükselişi ile ilgili yorumda bulundu. BTC son bir haftada yüzde 10’luk önemli ölçüde değer kazandı ve 10,000 dolar psikolojik seviyenin üzerine çıktı. Green ise BTC’deki yükselişin Corona virüsü zirve yapana kadar devam edeceğini düşünüyor. Yani Bitcoin’de yön yukarı olacak kalacak.

Bitcoin 2019 yılının bitiminden sonra şimdiye kadar yüzde 30 değer kazandı. Sonuçta da 2020 yılı 2012 yılından bu yana ilk defa yıla iyi bir başlangıç yapmış oldu.

koinmedya_bybit

İlgili – Bitcoin halving ne zaman gerçekleşecek?

Bu arada şimdiye kadar dünya genelinde onaylı 17,335 Sars türü bir virüs olan Corona virüsü vakası kayda alındı. Bu salgın sonucu ölü sayısı 362 olarak biliniyor. Ana kara Çin de salgının merkezi. Yine de İngiltere, Japonya, Tayland, ABD, İspanya ve Almanya gibi yirmiye yakın ülkede de Corona virüsü vakaları tespit edildi.

Green ise şöyle diyor: “Bitcoin fiyatının devam eden yukarı yönlü seyri, Corona virüsünün yayılması ile yakından korelasyon gösteriyor. Ne kadar bireysel vakalar tanımlanırsa, dünya genelinde o kadar çok ülke etkilenir ve geleneksel finansal piyasalar üzerindeki etkisi de artar. Sonuçta Bitcoin fiyatı da o kadar yüksek olur. Bu bağlamda, Hong Kong’daki prestijli bir araştırma grubuna göre Nisan ayı sonunda veya Mayıs başında olması muhtemel olan Corona virüsü salgınının zirve yapmasına kadar Bitcoin fiyatının da artmaya devam etmesini bekleyebiliriz.”

Bitcoin'de yön yukarı olarak kalmaya devam edecek. Özellikle de Corona virüsü salgını devam ettiği sürecek. Bu yönde açıklama büyük bir finansal hizmetler kuruluşunun CEO’sundan geldi.

İlgili – Bitcoin boğaları geldi – Hedef 100.000 dolar!

deVere Group CEO’su ve kurucusu Nigel Green ayrıca Bitcoin’e yatırımcıların akın etmesinin, varlığın daha fazla oranda “güvenli liman” olarak görülmesi ile de ilgili olduğunu düşünüyor. Özellikle de belirsizlikler döneminde bu yönde bir talep oluyor.

Green sonuç olarak şöyle diyor: “Devam eden süreçte iniş ve çıkışlar da olacak. Bütün piyasalarda olduğu gibi. Ancak genel olarak Corono virüsü zirve yapana kadar Bitcoin’de yön yukarı olarak kalmaya devam edecek.” 

Kaynak

Etiketler:
X