Anasayfa Bitcoin Bitcoin 700 dolar geri çekildi – Sağlıklı bir düzeltmemi yoksa tehlike geliyor mu?
koinmedya_brave

Bitcoin 700 dolar geri çekildi – Sağlıklı bir düzeltmemi yoksa tehlike geliyor mu?

Bitcoin 700 dolar geri çekildi – Sağlıklı bir düzeltmemi yoksa tehlike geliyor mu?
0

Bitcoin 700 dolar geri çekildi. Sağlıklı bir düzeltmemi yoksa tehlike geliyor mu? Kripto para piyasaları bugün öğle saatlerinde şok bir geri çekilme hareketiyle kırmızıya boyandı! Peki bu ne anlama geliyor!


Bitcoin 700 dolar geri çekildi – Peki bu ne anlama geliyor?

 

Bugün kripto para piyasalarındaki ani volatilite hareketlerinden birine şahit olduk. Son 20 gündür kademeli ve istikrarlı bir şekilde yukarı yönlü hareket eden BTC, dakikalar içinde 700 dolar geri çekilerek piyasanın kan banyosu yapmasına neden oldu.

bitcoin 700 dolar

Piyasadan dakikalar içinde 13 milyar dolar buharlaştı!

Kripto para maltasında uzun süredir volta atan biri olarak BTC’de yaşanan bu tip olayların artık normal karşılanması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü arz – talep dengesi üzerine kurulmuş bir emtia üzerinde çalışıyoruz. Doğal olarak da talepler her zaman arzlardan fazla olmuyor.

Bununla beraber panik yapacak bir durum yok. BTC kırılan 200 MA’lık desteğin üstesinden gelecektir. Olaya başka bir açıdan bakacak olursak CME Vadeli İşlemlerinin son günü cuma günü, Bitcoin zaten 8.720 dolar seviyelerinden el değiştiriyordu. Bu da demek oluyor ki yaşanan bu dump hareketi yarın vadeli işlemlerin açılmasıyla beraber piyasaya olumlu fiyat boşluğu getirecektir.

Düşüşün başlamasıyla beraber piyasa değeri 60 dakika içinde 248 milyar dolardan 235 milyar dolara kadar düşerek 13 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı.

bitcoin 700 dolar

Toplam piyasa değeri: 235,8 milyar dolar

Bitcoin Piyasa Değeri: 156,9 milyar dolar

BTC Egemenlik Endeksi:% 66,6

İlgili haber: Bitcoin fiyatı tahmini modeli: Etkin Piyasa Hipotezi ve S2F

İzlenecek temel seviyeler ve sonraki hedefler!

Destek / Direnç seviyeleri: Bitcoin an itibariyle 8.600 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalmaya çalışıyor. Bu desteğin önümüzdeki saatlerde kırılması halinde Bitcoin’in haftalık kapanışı 8.300 – 8.400 dolar bandından yaptığını görebiliriz.

Bitcoin’in yukarı yönlü karşılaşacağı ilk direnç noktası ise 8.730 dolar olarak görülüyor(%38.2 Fib seviyesi). Bir sonraki büyük direnç noktası ise %61.8 Golden Fib’de ki 8.900 dolar noktası olarak karşımıza çıkıyor.

RSI göstergesi: Haziran ayından bu yana en yüksek seviyesine çıkan RSI, dump hareketiyle beraber geriledi. Aşırı alım bölgesinin dışına çıkan RSI, kendine 40 puanın biraz üstünde güvenli bir liman buldu.

İlgili haber: Kripto Para Piyasasında Göreceli Güç Endeksi (RSI) Nasıl Kullanılır?

Stokastik RSI osilatörüne baktığımızda tehlike çanlarının çaldığını görüyoruz. Dump hareketiyle aşağı yönlü hareket eden stokastik RSI, nötr bölgeye girmek üzere. Göstergenin bu bölgeye adım atması kripto para piyasaları için genelde daha fazla düzeltme işlemi anlamına gelmektedir.

bitcoin 700 dolar

koinmedya_brave
Etiketler:
X