Anasayfa Bitcoin Bitcoin’in kabul görmesi için 1 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması şart
koinmedya_brave

Bitcoin’in kabul görmesi için 1 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması şart

Bitcoin’in kabul görmesi için 1 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması şart
0

Bitcoin’in kabul görmesi için 1 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması şart olduğu iddia ediliyor. Bunun ne derece doğru olduğunu masaya yatıralım.


Bitcoin’in kabul görmesi için şartlar neler?

Geleneksel yatırımcıların çoğu, Bitcoin gibi yeni varlık sınıfına ait yatırım araçlarından kaçınıyor. Bunların başında gelen Warren Buffet, kripto paralar için ‘fare zehiri’ ifadesini kullanmıştı. Daha sonra, Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını idda etmişti. Finans ve siyaset dünyasındaki diğer kişiler, bu gruba ABD başkanı Donald Trump da giriyor, Buffet ile aynı fikirleri paylaşıyorlar. Onlara göre, Bitcoin dayanaksız. Bunu iddia edenler doların dayanağını gösteremiyor.

Geleneksel hisse senetleri ve emtiaların aksine, henüz arzu ettiği ölçüde para akışına sahip olamadı. Geleneksel ve fiat paraların aksine, Bitcoin’in ardında bir devlet otoritesi olmadığı gibi herhangi bir değerli madene de dayanmıyor. Eski kafa diye tarif edebileceğimiz geleneksel yatırımcılar bu nedenle istenilen düzeyde oyuna dahili gerçekleşmedi.

Ancak, analistler, Bitcoin’e kaynak akışının olmasını bir şarta bağlıyor. Uzmanlar, Bitcoin’in kabul görmesi için 1 trilyon doları görmesi gerektiğini belirtiyorlar.

 

DTAP Capital’in kurucusu ve Gold Bullion International’in kurucu ortağı, Dan Tepiero, son twitinde geleneksel yatırımcıları Bitcoin’e yönlendirebilecek yegane bir şeyden bahsetti: Bitcoin %400 değer kazanarak 1 trilyon dolara ulaşırsa geleneksel yatırımcıları kendine çekebilir.

Tepeiero, twitinde Bitcoin’e yatırım yapan insanların demografisine dikkat çekti. 55 yaşının üzerindeki insanların Bitcoin’e yatırım yapmakta çekindiğini belirtti. Ancak 1 trilyon dolara çıkarsa işlerin değişeceğini iddia ediyor.

Tapiero, global düzeyde büyük bir yatırıcı ve sıkı bir Bitcoin savunucusu. Bitcoin’in henüz değerinin çok altında olduğunu düşünüyor.

Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık hedefi dünyanın ekonomisini göz önünde bulundurulduğunda oldukça mütevazi, çok rahat bu seviyenin üzerine çıkabilir.

bkz: Bitcoin halving tarihçesi ve 2020 sonrası beklentiler

Neden BTC?

Yatırımcılar neden Bitcoin’e yatırım yapmalı?

Samimi olmak gerekirse, geleneksel yatırımcılar bu sektörün potansiyelin kavrayabilir. 2017 yılında yaşadığımız FOMO aslında BTC’nin potansiyelini göz önüne bulundurulduğunda oldukça küçük kalıyor.

bkz:Bitcoin halving nedir? Neden önemlidir?

Ayrıca, lider kripto para birimi geleneksel potföylerde farklı yararlar sağlıyor. Kripto raştrma firması Delphi Digital, 2019 yılının başında yapılan yatırımın zarar etme oranını ortaya çıkardı. Hisse senetleri %57, Hazine bonoları %40 ve Bitcoin ise sadece %3. Farklı bir ifadeyle Bitcoin’e yapılan bir yatırımın kar elde etme oranı %97.

kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X