Anasayfa Ethereum Hoskinson’dan Shelley yorumu: “Ethereum Cardano’nun 2 yıl gerisinde”
koinmedya_brave

Hoskinson’dan Shelley yorumu: “Ethereum Cardano’nun 2 yıl gerisinde”

Hoskinson’dan Shelley yorumu: “Ethereum Cardano’nun 2 yıl gerisinde”
0

Charles Hoskinson’dan Shelley yorumu geldi. Ona göre Ethereum Cardano’nun 2 yıl gerisinde. Ouroboros protokolünün gelişimi de bu ay tamamlanacak.


Hoskinson’in Shelley yorumu dikkat çekti

IOHK CEO’su Charles Hoskinson yakın bir zamanda yaptığı açıklamada, Shelley testnetin başlamasının Eylül ayının ortalarına kararlaştırıldığını bildirdi. Geliştiriciler ekibi, ayrıca bu ay Plutus programlama dilinin bir sonraki güncellemesini de piyasaya sürecek.

Cardano için büyük ay

Üçüncü nesil blockchain projesi Cardano, Shelley’in çok ses getirmesini sağladı. Buna rağmen geliştiriciler çok beklenen güncellemeyi belirtilen sürede çıkarma konusunda başarısız oldu. Bu da topluluktaki coşkuyu söndürdü. Yatırımcılar ise bu konuda şirketin kesin bir açıklama yapamaması karşısında hoşnutsuzluklarını bildiriyor.

Bu arada Shelley ile ilgili sayısız ertelemeler, ADA fiyatına da darbe vurdu. Yine de piyasa değerine göre 12. sırada yer alan kripto para, bu yeni gelişme ile sonunda yıldızını parlatma şansı bulabilir.

İlgili haber: Blockstream yöneticisinden salvolar: Ethereum teknik olarak ölüyor

Ouroboros Hydra

Bu ay Cardano ayrıca Ouroboros protokolünün gelişimini tamamlayacak ve Ouroboros Hydra’yı tanıtacak. Bu da parçalara ayırma (sharding) ve küresel ölçeklendirmeye izin veriyor.

Ethereum Cardano’nun gerisinde yorumu ile dikkat çeken Hoskinson, “Ouroboros’un tamamlanası, bilgisayar bilimlerinde varlık ispatı (proof-of-stake) sorununun çözümü için önemli bir adım olacak.” diye konuştu.

Cardano, Ethereum’u geride bıraktı

Hoskinson ayrıca Ethereum’un Cardano’nun gelişimini yakalamak için birçok protokol geliştirmesi gerektiğini bildirdi.

Hoskinson şöyle konuştu: “Aslında Ethereum Cardano’nun iki yıl gerisinde. Bu arayı kapatmak için Cardano’nun şu anda geliştirdiği birçok protokolü icat etmek zorunda.”

Hoskinson, müşterek çalışma ve uyumun Cardano için temel taşı olduğunu vurgulayarak, yine de Ethereum da dahil olmak üzere tüm blockchain projeleriyle etkileşime gireceklerini vurguladı.

Kaynak

koinmedya_brave
X