Anasayfa Altcoin BTC 10 bin dolar desteğine tutundu – Piyasa yeşillendi
koinmedya_brave

BTC 10 bin dolar desteğine tutundu – Piyasa yeşillendi

BTC 10 bin dolar desteğine tutundu – Piyasa yeşillendi
0

BTC 10 bin dolar desteğinin biraz üzerinde yer alıyor. Bu değere tutunmuş olması altcoinlere de yaradı ve piyasa yeşile boyandı.


BTC 10 bin dolar desteğinde

Cuma sabahına uyandığımız saatlerde kripto para piyasasının yeşile boyandığını görüyoruz. Her sabah siz değerli okuyucularımız için hazırladığımız detaylı Bitcoin raporunda da belirtildiği gibi Bitcoin 10.000 dolarda tutunmayı başardı

En büyük 3 kripto para olan Bitcoin, Ethereum ve Ripple yeşil yakınca diğerleri de büyük oranda benzer davranışlar sergiliyorlar. Bitcoin 10.120 dolarla yatay seyrine devam ediyor. Bunun yanında Ethereum 190 doların üerine çıkmayı başardı. Ripple ise son düşüş hamlesinde destek edindiği 0.266 doların üzerinde yer alıyor. Yazı yayına hazırlanırken 0.270 dolar değerinden işlem görüyordu.

BTC 10 bin dolar

Yazı yayına hazırlanırken en büyük atılımın Ethereum Classic’den geldiğini görüyoruz. Son 24 saat içinde %17’lik artış kaydeden ETC uzun süreden sonra adından söz ettirmeyi başardı. Son yükseliş dalgası ile ChainLink’i geride bırakan Ethereum Classic sıralamada 16.sırada kendine yer buluyor.

Ya sonrası?

Bu noktada şunu ifade etmek gerekiyor ki BTC 10 bin dolar değerinde tutunmuş olsa da bu durum mevcut yönün “kuzey” olduğunu göstermez. Bitcoin grafiği alçalan tepeler yaparak ilerliyor ki bu durum düşüş işareti olarak yorumlanır. Bitcoin 10 bin dolar desteğini sert bir şekilde kırar ve son yükselişten sonra gelen dip değer yani 9.100 dolar yeniden test edilirse tüm görüntü ters yüz olabilir.

Bitcoin ve beraberinde sürüklediği kripto para piyasası son derece kritik bir aralıkta hareket ediyor. 11,600 dolar ve üzerine yükselişi onaylayacak hamle iken; 9,100 dolar ve altı düşüş yönündeki hareketi onaylayacaktır. Şimdilik kesin yön belirsiz. Beklemekte yarar olduğu kanaatindeyiz.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X