Home Altcoin Şok! Ripple 30 cent desteğini kırdı – XRP fiyatı 26 cent!
koinmedya_brave

Şok! Ripple 30 cent desteğini kırdı – XRP fiyatı 26 cent!

Şok! Ripple 30 cent desteğini kırdı – XRP fiyatı 26 cent!
0
fairspin_koinmedya

XRP fiyatı 26 cent oldu. Dün gece yaşanan sarsıntı tüm kripto piyasasını derinden sarstı. Bitcoin 10 bin dolar altını gördü.


30 cent kırıldı – XRP fiyatı 26 cente düştü

Kripto piyasası zor günlerden geçiyor. Ripple, uzun süredir hatta 2019 yılı boyunca muhafaza ettiği 30 cent desteğini paramparça ederek çöktü. Bir ara %14’e ulaşan günlük zarar oranı şimdilerde %10 civarında seyrediyor.

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin dün gece büyük düşüşlerinden birini daha gerçekleştirdi. Güne 10.850 dolar seviyesinden başlayan BTC mumu 10 bin seviyesinde sonlandı. Yazı yayına hazırlanırken ilave 150 dolar düşüşle 9850 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Yani 12 saatten az süre zarfında 1000 dolarlık değer yitimine şahit olduk.

Ripple bu sarsıntıyı daha şiddetli yaşadı çünkü psikolojik 30 cent desteği kırılmış oldu. Ripple fiyatı tam 1 yıl sonra yeniden 24.4 cente düştü. Geçtiğimiz yıl 14 Ağustos’unda yakalanan bu değer 12 ay boyunca hiç test edilmemişti.

XRP fiyatı

Bu düşüş kimilerince sanal olarak tanımlı 30 cent desteğinin geçerliliğini yitirmesi olarak değerlendirildi. Önceden 30 cent kırılmasın diye gösterilen çaba artık 30 cente çıkılması için gösterilecek.

Düşüş Emareleri

Dün geceki düşüş henüz başlamadan evvel Alex Krüger bir uyarıda bulunmuştu. Krüger bir sonraki kritik seviyenin 10.300 dolar altı olacağını savunmuştu. Bu değerlendirmeyi ise korku – hırs indeksinde ibrenin 11 gibi son derece düşük bir değeri göstermesi üzerinden yapmıştı. Yani aşırı korku bölgesinde hareket eden duygu salınımı blok satışları beraberinde getirecek.

Dediği gibi de oldu ve fiyat son derece hızlı bir şekilde geri çekildi. Fiyatın bundan sonra nerelere varabileceği hakkındaki değerlendirmelerimiz için: Bitcoin fiyatı nereye gidiyor?

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X