Home Ethereum Ethereum fiyatı ne kadar düşebilir?
koinmedya_brave

Ethereum fiyatı ne kadar düşebilir?

Ethereum fiyatı ne kadar düşebilir?
0
fairspin_koinmedya

Ethereum fiyatı ne yönde hareket ediyor? ETH bir süredir potansiyelini ortaya koyamıyor. Altcoinlerin bir numarası ETH 1 saaatlik ve 8 saatlik grafiklerde nasıl bir görüntü içinde?


Ethereum fiyatı ne yöne gidiyor?

ETH fiyatı ne kadar daha aşağılara inebilir? ETH konsolidasyon sürecini atlattı ve asimetrik üçgeni boğalar lehine tamamlıyor gibi. Görünüm olumlu ama kısa dönem desteği kırarak, bir geri çekilme başladı. 190 dolar desteğine doğru gidebilir.

Ethereum fiyatı 1 saatlik analiz

1 saatlik tabloda ETH/USD paritesinin kırılmanın ardından nasıl hareket ettiğini görüyoruz. Fiyat seviyeleri 240 dolar direncini kıramadı ve 6 Ağustos’da, 217 dolar kısa dönem destek seviyesi civarına geri döndü. O zamandan bu güne fiyat seviyeleri düşmeye devam ediyor ve 0.382 Fib.seviyesinin altında 189 dolar aralığını yeniden test edebilir. ETH fiyatı ne gibi bir ilerleme kaydedecek diye merak eden okuyucularımız tabloları dikkatle incelemeli.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da, bu geri çekilmede işlem hacminin makul düşüklükte olması. Ayrıca 189 dolar seviyesine inmek için satış momentumunda büyük oranda artışlar olması gerekiyor. RSI 20.00 üzerinde aşırı satışların olması, satış momentumunun piyasa fiyatını kontrol altına aldığını gösteriyor.

Bknz:Ethereum piyasa değeri 30 ayın en düşüğünde!

Ethereum fiyatı 8 saatlik analiz

8 saatlik ETH/USD tablosunda, 189 dolardaki desteğin, Nisan ayı ortalarındaki, fiyatın kırılma yaşayıp 282 dolar direncini test ettiği, kısmi bölgesel zirveden kaynaklandığını görebiliriz. RSI henüz aşırı satış bölgesine ulaşmadı ama istikamet orası gibi görünüyor. Şu anda 209 dolar olan piyasa fiyatının 189 doları desteğini test etmeden önce RSI’nin tamamen aşırı satış görüntüsü verme ihtimali kuvvetli. Ethereum fiyatı ne yöne gidebilir sorusuna bir de 200 günlük EMA ile cevap arayalım.

200 günlük EMA 6 Ağustos’taki 240 dolar kısmi zirvede direnç olarak kabul edilebilir. Bu görünümün anlamı son yaşanan kırılmanın başarısız olması çünkü fiyat seviyelerinin yeni bir kısa dönem pozitif görünüm verebilmesi için gerekli işlem hacmi gerçekleşmedi. ETH fiyatı ne bir saatlik ne 8 saatlik grafiklerde, ne de 200 EMA’da olumlu görüntü veremiyor.

İşlem hacmi, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına kıyasla neredeyse daha yatay düz bir çizgide görünüyor. Kontrol noktası 168 dolar ve eğer 189 dolar hattı kırılırsa bir sonraki kilit destek seviyesi 168 dolar olacak.

15 günlük yuvarlatılmış hareketli ortalama ve 50 günlük hareketli ortalama, 218 dolar son aşağı kırılan destek noktasında, birbirinin üzerinden aşağı doğru bir cross oluşturuyor. Bu görüntü daha da aşağı seviyelere inilebileceğini ortaya koyuyor. Tabloda görünenler bu şekilde olunca, önümüzdeki günlerde ETH/USD işlemi yaparken etkili risk yönetimi uygulanmalı.

Ethereum fiyatı ne yönde ilerleyebilir sorusuna grafikler çok olumlu bir cevap veremiyor. İşlem yaparken dikkat etmekte yarar var. Hayırlı bayramlar!

Bknz: Önümüzdeki dört yıl içinde Ethereum neye benzeyecek?

koinmedya_brave
0
0
0
X