Home Altcoin Kripto ve Bitcoin mining gelecekte nasıl olacak?
koinmedya_brave

Kripto ve Bitcoin mining gelecekte nasıl olacak?

Kripto ve Bitcoin mining gelecekte nasıl olacak?

0
“sportsbet”

Kripto ve Bitcoin mining nasıl şekilleniyor? Teknolojinin gelişmesi ve blockchain ağlarının daha etkin hale gelmesi madencilik sektörünü doğrudan etkiliyor.


Gelecekte kripto ve Bitcoin mining

Geleneksel finansal ve bankacılık işlemleri, banka yada kurumların veri tabanlarına kaydedilir. Müşteriler dilediğinde bu işlemleri ellerinde hesap defterlerine de kaydettirebilirler. Bankadaki gişe memurundan alınan dekontlar da işlemin gerçekleştirildiğine dair bir çeşit ispat imkanı tanır. Banka ile müşterisi arasında olası bir anlaşmazlıkta müşteri bankaya dekont yada hesap defterini ibraz ederek haklılığını kanıtlamaya çalışır.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında gerçekleştirilen işlemler ise blockchain ağlarına kaydedilir. Madencilik faaliyeti ise bu işlemlerin tüm ağa kaydedilmesine imkan sağlamaktadır. Tipik bir madencilik işlemini gerçekleştirmek için gelişmiş bilgisayar ve donanım ekibine sahip olmak gerekiyor. Bu ekipman ise yüksek enerji ve işletim maliyetine yol açmaktadır.  Kripto para madencilerine ise katlandıkları maliyetler karşılığında ödül olarak adlandırılan ücretlendirmede bulunulmaktadır.

Bu konuda Yeni fiyatlarla Bitcoin madenciliği kârlı hale geldi mi?  başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

bittrt_koinmedya

Ancak gün geçtikçe blockchain ağları teknolojilerini yenilemektedir. Daha verimli ve akıcı hale gelmektedir. Bu dinamik değişim, madencilik endüstrisinde ihtiyaç duyulan enerji ve işletim hızı ihtiyacını azaltmaktadır. Kısaca blockchain ağlarındaki madencilik maliyetleri giderek azalmaktadır.

Crypto Daily’den Robert Johnson’a göre kripto para madenciliği gelecekte daha küresel çapta olacak. Ayrıca kripto madenciliği laptop’larla, cep telefonlarıyla, tabletlerle ve hatta akıllı saatlerle bile yapılabilecek.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Hong Kong ve Avustralya’dan kripto piyasaları ve madencileri ilgilendiren regülasyonlar

Novogratz: Momentum azalıyor, Bitcoin 7000 dolara doğru sarkabilir

Dünyanın ilk blockchain ve kripto para yüksek lisans programı açılıyor

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0