1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü ekonomist açıkladı: Bitcoin fiyatı yükselir mi, düşer mi?

Ünlü ekonomist açıkladı: Bitcoin fiyatı yükselir mi, düşer mi?

Ünlü ekonomist açıkladı: Bitcoin fiyatı yükselir mi, düşer mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir ekonomist, Bitcoin (BTC) fiyatı yükselir mi, düşer mi sorusuna cevap veriyor. Burada gözden kaçan bir indikatöre dikkat çekerek, bu veri üzerinden analizini paylaşıyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

Ünlü ekonomist açıkladı: Bitcoin fiyatı yükselir mi, düşer mi?

Ekonomist ve kripto trader Alex Krüger, çok az fark edilen bir indikatörün Bitcoin (BTC) için boğa sinyal verdiğine dikkat çekiyor.

Krüger, Twitter’de 156.000 takipçisine yaptığı açıklamada, BTC’nin gerçekleşen volatilitesinin en son üç yıl önce görülen dip seviyesine ulaştığını söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“BTC’nin gerçekleşen volatilitesi, Temmuz 2020’den sonraki en düşük seviyesinde. Bu grafik, 2015’ten bu yana volatilitenin yüzde 25 (ya da daha düşük) bir seviyelere ulaştığı durumları gösteriyor.”

İlgili – Bitcoin fiyatı 30.000 dolara kadar sıçradı: Güncel BTC teknik analizi

Ünlü ekonomist açıkladı: Bitcoin fiyatı yükselir mi, düşer mi?

Kaynak: Alex Krüger/Twitter

Bu grafiğe göre, Bitcoin’in gerçekleşen volatilitesi, yüzde 25 ve daha düşük seviyeleri 2015’ten bu yana 10 defa gördü. Bu durumların çoğunda hemen ardından yükselişler gelmişti.

Krüger de şimdi bir kez daha Bitcoin fiyatının yükselişe geçeceğine inanıyor. Aynı zamanda hisse senetleri piyasasının da yükselmeye devam edeceğine dikkat çekiyor.

Ünlü ekonomist, Bitcoin’in bu indikatörde çoğu zaman görüldüğü gibi yükselişe geçeceğini düşünüyor. Burada yükselişten yana görüş bildiriyor. Buna ek olarak hisse senetlerinin de uzatılmış yükseliş dönemi yaşadığına dikkat çekiyor.

İlgili – Kurumsal sermayenin aktığı 3 önemli altcoin: XRP…

Ekonomist daha önce de BlackRock spot BTC exchange-traded fund (ETF) başvurusu ile ilgili de görüşlerini açıklamıştı. Ona göre piyasa bu başvuruyu tam olarak fiyatlamadı. Eğer bir onay gelirse piyasalar muhtemelen yeni bir yükseliş yaşayacak.

Aynı zamanda bir kripto para traderi de olan Krüger, 31.000 dolar ile 37.000 dolar aralığını çok yakından izlediğini söylüyor. Ona göre burada bir likidite boşluğu var. Bu boşluk ise geçen sene yaşanan Terra çöküşü sırasında oluşmuştu. Uzman tradere göre, eğer Bitcoin bu işlem aralığına girerse çok büyük bir ralli yapar.

Kaynak

Etiketler: