Home Altcoin Cardano yüzde 25 yükselerek altcoinleri peşinden sürüklüyor

Cardano yüzde 25 yükselerek altcoinleri peşinden sürüklüyor

Cardano yüzde 25 yükselerek altcoinleri peşinden sürüklüyor

0
“sportsbet”

Cardano yüzde 25 yükselerek altcoinleri peşinden sürükledi! Son 24 saat içinde Bitcoin ve neredeyse tüm altcoinler etkileyici bir şekilde yükselirken, Cardano (ADA), bu yükselişe liderlik etmeye devam ediyor.

Cardano yüzde 25 yükselerek altcoinleri peşinden sürükledi!

Piyasa değeri bakımından 9. sırada yer alan Cardano (ADA), yüzde 25 yükselerek altcoinleri peşinden sürükledi. Bir çok borsada ortalama % 20’nin üzerinde artış kaydeden ADA, yazımız yayına hazırlanırken, % 18 oranında değer kazanıyor. 

(bknz: Çok uluslu bankanın 2021 yılı Bitcoin fiyat tahmini: 20.000 dolar)

Cardano (ADA) şu ana kadar karmaşık bir yıl geçirdi, çok az olumlu gelişme kaydetti ve önemli ölçüde bir değer kaybı yaşadı. Mevcut rallinin, tamamen teknik olduğu ve ADA’nın da BTC‘nin yükselişinin ardından oluşan coşku dalgasında altcoinlere öncülük ettiği görülüyor.

(bknz: Bitcoin 2019’da yüzde 88, son dipten bu yana ise yüzde 100 kazandırdı!)

Bununla birlikte,% 20 oranında etkileyici bir kazanım elde eden ADA, en son Nisan ayında kripto piyasasının genelinde görülen büyük rallide böyle bir yükseliş yaşamıştı. Bunun dışında ADA, uzun bir süredir böyle büyük bir yükselişe şahit olmadı. (ilgili haber: Cardano ADA boğaları atağa kalktı – Bir sonraki hedef 0.08 dolar)

cardano-yuzde-25-yukselerek-altcoinleri

Cardano, Nisan ayının sonuna doğru, gün içinde elde ettiği kazanımı kısa sürede kaybettmişti. Bu en son ralli ile birlikte yeniden Nisan ayının en yüksek seviyelerine yaklaştı.

cardano-yuzde-25-yukselerek-altcoinleri

ADA, Nisan ayında 2019’un en yüksek fiyatı olan 0,099 dolar  seviyesine yükselmişti. Ancak genel olarak piyasada görülen düşüş trendinin etkisiyle elde ettiği kazanımların hepsini kaybetmişti.

Yazımız yayına hazırlanırken 1.97 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile ADA, 0,075 dolardan işlem görüyor. Dolar karşısında % 18, BTC karşısında ise % 6 civarında değer kazanıyor.

Cardano yüzde 25 yükselerek altcoinleri peşinden sürükledi ve şu sıralar tüm piyasa yeşile boyanmış durumda. Altcoinlerin çoğunda % 5 ila % 20 arasında değişen artışlar görülüyor.

cardano-yuzde-25-yukselerek-altcoinleri

Birçok altcoin, Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. Bu yükselişler uzun süredir beklenen altcoin sezonunun açılışına işaret ediyor olabilir. Önümüzdeki saatlerde piyasanın son durumuna göre bu tahminin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini hepbirlikte göreceğiz. (ilgili haber: Tom Lee’ye göre güçlü bir Altcoin sezonu geliyor)

Kaynak

Ayrıca bknz:

Peter Brandt: Bitcoin 3. parabolik yükselişine başlamak üzere

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0