Home Kriptopara Haber Blockchain Haber Binance Chain token değişimi nasıl gerçekleşecek? ERC20’den BEP2’ye

Binance Chain token değişimi nasıl gerçekleşecek? ERC20’den BEP2’ye

Binance Chain token değişimi nasıl gerçekleşecek? ERC20’den BEP2’ye

0
“sportsbet”

Binance Chain token değişimi nasıl gerçekleşecek? BNB sahiplerinin dikkat etmeleri gereken şeyler neler? Binance gerçekten Ethereum katili olmaya mı geliyor?


Binance Chain Token Değişimi Ne Zaman?

Günlük işlem hacmine göre ilk sırada yer alan Binance kendi blockchain ağını kurdu. 23 Nisan tarihi itibariyle Mainnet’e göç edilecek.

Biliyorsunuz piyasa Ethereum katili ismiyle arzı endam eden kripto para projeleri ile dolu. NEO, Tron, EOS, Cardano ve Icon ilk akla gelenler. 2019 yılında Ethereum’a baş kaldıran yok mu diye bakınırken bu sefer hiç umulmadık bir yerden ses geldi. Bu sektördeki varlığına Binance borsasındaki alım satım işlemlerinde indirim uygulaması amacıyla start veren BNB, ETH’ye rakip olanlar listesinin 2019 yılı adayı.

Binance yakında hayat bulduğu Ethereum platformundan kendi ağına geçecek. Patenti kendilerinde olan öz ve öz Binance blockchain ağı standardı olan BEP2’ye geçilecek. 23 Nisan’da başlamak üzere ilk etapta 5 milyon adet BNB tokeni Binance adresine gönderilecek. Burada gerekli prosesin sonucunda ERC20 token standardından BEP2 standardında geçilecek. Yeni formata geçildikten sonra mevcut BNB tokenleri yakılacak.

Alım satım işlemleri ise ilk etapta işleme tabi tutulacak olan 5 milyon tokenin dönüştürülme sürecini beklemek zorunda kalacak. Yatırımcıların yapması gereken şey ise 23 Nisan 02:00 (UTC) vaktine kadar BNB’leri dönüşümü destekleyen borsalara göndermek. Yani soğuk cüzdanınızda BNB tutuyorsanız o tokenleri ortaya çıkarmak için 4 gününüz kaldı. Bu tarihten sonra BEP2 dönüşümü desteklenmeyecek.

Ethereum Katili Binance

Binance bu yıl başından itibaren gerçekleştirmeye başladığı Launchpad ICO’ları sayesinde büyük momentum yakaladı. Hatta diğer kripto borsaları da Binance’ı takip etti ve farklı isimler altında ICO etkinlikleri tertiplemeye başladılar. Yatırımcılar önceden piyasaya yeni girmeye çalışan bir token satın almak için ETH edinmeleri gerekiyordu. Artık bu iş için BNB gerekiyor. Bu Etherem’a indirilen ilk darbeydi.

Yılın ikinci çeyreği itibariyle Binance bu sefer blockchain ağı ile Ethereum’un karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ölçeklenme ve hız konularındaki testlerden olumlu puan alabilirse zamanla birçok kripto paranın Ethereum platformundan Binance DEX platformuna göç edeceği konuşuluyor.

İlgili: Binance DEX’e geçmeye karar veren ilk proje olan Mithril MITH %70 yükseldi

Binance’a ilk geçecek kripto para daha şimdiden belli oldu ve bu unvan ona günlük %70 kâr kazandırdı bile. Artık insanlar bundan sonra hangi projelerin Binance’a taşınacağını tartışmaya başladılar bile.

Binance hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0