1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bancor (BNT) fiyatında %50 ralli ve yükselişin önemli sebebi

Bancor (BNT) fiyatında %50 ralli ve yükselişin önemli sebebi

Bancor (BNT) fiyatında %50 ralli ve yükselişin önemli sebebi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hızlı bir ralli ile birçok engeli aşan Bancor (BNT) fiyatı yüzde 50’den fazla yükseldi. BNT coin grafiğinde neler yaşandığına ve yükselişin arkasındaki sebeplere bakalım. İşte, ayrıntılar.

Güncel Bancor (BNT) teknik analizi: BNT coin ne kadar olur?

Bancor (BNT) fiyatı son 24 saatte dikkat çeken bir ralli yaşadı. 0,36 dolar destek bölgesinden başlayan ralli sonucu günlük grafikte yüzde 50’yi aşan dev bir yeşil mum oluştu. Bu ralli sonucu BNT fiyatı 0,5730 dolara kadar çıkarak yerel bir zirve kaydetti. En son bu seviyelerde Nisan 2023’te işlem görmüştü.

Bancor (BNT) fiyatı Haziran ayında 0,34 dolar desteğini ziyaret etmişti. 0,36 dolar kısa süreliğine direnç görevi görse de hemen ardından kırılmıştı. Haziran’dan bu yana ise BNT fiyatı 0,36 dolar desteği ile 0,42 dolar direnci arasında bir işlem aralığı oluşturmuştu. Şimdi ise hızlı bir ralli ile birçok direnci kırdığını görüyoruz. Bu dirençler arasında 0,42 dolar ve 0,49 dolar dirençleri var.

İlgili – 2023’te Bitcoin’in yükselişini doğru tahmin eden analistten ‘çok çok ayı’ BTC açıklaması

Güncel Bancor teknik analizi, BNT dolar fiyat grafiği: Bancor (BNT) ne kadar olur?

Bancor (BNT) / USD paritesi günlük grafik Kaynak: TradingView

Bancor fiyatı bu ralli sonucu 0,55 dolarda direnç görene kadar yükseldi. Ardından düzeltme yaparak 0,49-0,50 dolar bölgesini test etti ve geri döndü. Şu an 0,53 dolar bölgesine karar vermesi gerekiyor. Burayı desteğe çeviremezse ilk destek bölgesi bahsedilen 0,49-0,50 dolarda olacak. Ana destek bölgesi ise 0,42 dolarda beklenebilir. Özet olarak söyleyecek olursak:

  • Bancor (BNT) destek seviyeleri: 0,49 dolar ve 0,42 dolar
  • Bancor (BNT) direnç seviyeleri: 0,53 dolar ve 0,55 dolar

İlgili – Ünlü ekonomist açıkladı: Bitcoin fiyatı yükselir mi, düşer mi?

Bancor (BNT) neden yükseldi?

Son 24 saat içinde Bancor fiyatının yükselmesinde etkili olan birkaç önemli faktör var. Bunlardan birincisi Coinbase Pro’da listelenmesi. Bancor, 2 Ağustos 2023 tarihinde Coinbase Pro’da listelendi. Bu da alım baskısına yol açtı. Coinbase Pro, dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri ve bu nedenle listelenme Bancor’a yeni yatırımcı çekerek fiyatın yükselmesine yol açtı.

Bir de teknik faktörler var. Bancor fiyatı uzun süredir önüne engel olarak çıkan direnç seviyesini kırdı. Yukarıda bu 0,42 dolar direncinden bahsetmiştik.

Son olarak Bancor fiyatının hala volatiliteli olduğunu söyleyelim. Bu nedenle yakın gelecekte geri çekilebilme ihtimali bulunuyor. Ancak, son yaşanan yükseliş, projenin uzun vadeli perspektifi için olumlu bir işaret.