1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. 2023’te Bitcoin’in yükselişini doğru tahmin eden analistten ‘çok çok ayı’ BTC açıklaması

2023’te Bitcoin’in yükselişini doğru tahmin eden analistten ‘çok çok ayı’ BTC açıklaması

2023’te Bitcoin’in yükselişini doğru tahmin eden analistten ‘çok çok ayı’ BTC açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatının 2022’de dip yapmasını ve ardından gelen yükselişi doğru bir şekilde tahmin eden ünlü analist, şu an BTC ile ilgili “çok çok ayı” olduğunu ifade ediyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

2023’te Bitcoin’in yükselişini doğru tahmin eden analistten ‘çok çok ayı’ BTC açıklaması

Bitcoin (BTC) fiyatı aylardır önündeki kilit bir direnç bölgesini kıramadı. Bu durumu göze alan ünlü analist ve trader, BTC ile ilgili uyarıda bulunuyor.

Kripto para piyasasında DonAlt adıyla bilinen ünlü analist, Youtube’da 52.700 abonesine yaptığı açıklamada, şu an Bitcoin konusunda “çok çok ayı” olduğunu söylüyor. Ancak yine de lider kripto para ile ilgili short pozisyona sahip olmadığını belirtiyor.

İlgili – Ünlü analist: Bitcoin ve Ethereum tabanlı altcoine büyük bir pump geliyor

DonAlt neden böyle düşündüğünü de açıklıyor. Ona göre Bitcoin 32.000 dolar civarında olan kritik bir direnç bölgesinin üzerine çıkmada başarısız oldu. Hem de küresel çapta hisse senetleri piyasasının güçlü bir performans sergilediği bir ortamda. Analist şöyle diyor:

“Şu ana kadar 31.500 dolar civarına kadar ulaşan iki test gördük. İkisi de başarısız oldu. Bitcoin daha ileriye geçemedi ve zayıflık belirtisi gösteriyor.

Burada durum böyleyken, S&P hisse senetleri endeksi ise güçlü görünüyor. Yani küresel çapta piyasalarda bir zayıflık söz konusu değil. S&P, Nasdaq ve hatta Alman hisse senetleri piyasası DAX hepsi de tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru yükselişler kaydetti.

Aydı durum Fransız hisse senetleri piyasası CAC 40 için de geçerli. Bazı Avrupa borsalarında da benzer bir durum var. Hepsi zirvelere oynuyor. Burada temelde Bitcoin’de bir zayıflık var.”

Analist DonAlt, pozitif haberlere rağmen Bitcoin’in düşüşe devam ettiğini ifade ediyor. Bunun başınca sebebi ise piyasada bulunan endişeler.

Bitcoin fiyatı 2022 yılı sonunda 15.000 dolar civarında dip yaptıktan sonra bu yıl 31.500 dolara kadar ralli yaptı. Ancak son birkaç haftada 29.000 doların altındaki seviyeleri de gördü.

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik 29.000 doların üzerinde kalma mücadelesi: Güncel BTC teknik analizi

İşte, analistin ilgili açıklamaları:

Kaynak

Etiketler: