Loading...
btc
BTC
0.2%
Bitcoin
64.271,80 USDT
eth
ETH
-0.65%
Ethereum
3.495,47 USDT
bch
BCH
0.86%
Bitcoin Cash
386,24 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
74,14 USDT
bnb
BNB
0.03%
Binance Coin
586,29 USDT
sol
SOL
-0.35%
Solana
134,13 USDT
avax
AVAX
-6.4%
Avalanche
25,72 USDT
ada
ADA
0.89%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.98%
Poladot
5,78 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

Yasağa rağmen bu ülke Binance’te 90 milyar dolarlık kripto ticareti yaptı

ABD istese de Bitcoin ve kripto paraları yasaklayamaz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ticaretini yasaklayan bir ülkede sadece Mayıs ayında Binance üzerinden 90 milyar dolarlık işlem yapıldığı ortaya çıktı. Bu şaşırtıcı olayın ayrıntılarına bakalım.

Yasaklar kriptoyu durduramadı: Bu ülke Binance’te 90 milyar dolarlık işlem yaptı

Çin’in 2021 yılında kripto para ticaretini yasaklamasına rağmen, bu ülkeden inanılmaz bir işlem hacmi kaydedildiği bildiriliyor. Wall Street Journal’ın haberine göre, kripto para borsası Binance, Mayıs ayında Çin’de 90 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdi. Bu, Çin’in Binance için en büyük pazar olduğunu gösteriyor. Büyük traderleri işlemleri hariç tutulduğunda, bu işlem hacmi toplam işlem hacminin yüzde 20’sini oluşturuyor.

Binance’in mevcut ve eski çalışanları, Çin’in kripto para borsası için taşıdığı büyük önemi açıkça kabul ediyorlar. Şirketin araştırma ekibi ayrıca ülkedeki 900,000 aktif kullanıcı arasında potansiyel suç faaliyetlerini belirlemek için Çin makamlarıyla yakın iş birliği yapıyor.

İlgili – Ünlü analist: Bitcoin ve Ethereum tabanlı altcoine büyük bir pump geliyor

Şirketin iç belgeleri aynı zamanda, Binance’in kullanıcılara yasağı delmelerine yardımcı olduğunu da gösteriyor. Bu süreçte kullanıcılar, küresel borsaya yönlendirilmeden önce Çince alan adı olan web sitelerini ziyaret etmeye yönlendiriliyor. Bu uygulama, Çin makamlarının 2017’de Binance’in web sitesini engellemesinin ardından faaliyete başlamıştır.

Blockchaine dolandırıcılık

Binance sözcüsü ise bu habere cevap vererek, Binance.com web sitesinin Çin’de engellendiğini ve ülke bazlı kullanıcıların siteye erişemediğini belirtti. Bahsedilen 90 milyar dolarlık işlem hacminin, kullanıcıların alternatif yöntemlerle Binance’e erişerek gerçekleştirmiş olabileceğini gösteriyor.

Çin’in kripto ile ilgili işlemleri yasaklamasının temel nedeni, güvenlik ve sosyal istikrar endişeleri. 2021 yılında uygulanmaya başlanan kapsamlı yasaklara yanıt olarak, Binance Çin merkezli kullanıcı hesaplarını yalnızca para çekme moduna geçirerek, bu kullanıcıların ticaret işlemlerine izin vermemişti. Ancak Çin’deki süregelen yüksek işlem hacmi, yasağı etkin bir şekilde uygulamanın zorluklarını ortaya koyuyor.

İlgili – Ünlü ekonomist açıkladı: Bitcoin fiyatı yükselir mi, düşer mi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.