1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yasağa rağmen bu ülke Binance’te 90 milyar dolarlık kripto ticareti yaptı

Yasağa rağmen bu ülke Binance’te 90 milyar dolarlık kripto ticareti yaptı

Yasağa rağmen bu ülke Binance’te 90 milyar dolarlık kripto ticareti yaptı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ticaretini yasaklayan bir ülkede sadece Mayıs ayında Binance üzerinden 90 milyar dolarlık işlem yapıldığı ortaya çıktı. Bu şaşırtıcı olayın ayrıntılarına bakalım.

Yasaklar kriptoyu durduramadı: Bu ülke Binance’te 90 milyar dolarlık işlem yaptı

Çin’in 2021 yılında kripto para ticaretini yasaklamasına rağmen, bu ülkeden inanılmaz bir işlem hacmi kaydedildiği bildiriliyor. Wall Street Journal’ın haberine göre, kripto para borsası Binance, Mayıs ayında Çin’de 90 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdi. Bu, Çin’in Binance için en büyük pazar olduğunu gösteriyor. Büyük traderleri işlemleri hariç tutulduğunda, bu işlem hacmi toplam işlem hacminin yüzde 20’sini oluşturuyor.

Binance’in mevcut ve eski çalışanları, Çin’in kripto para borsası için taşıdığı büyük önemi açıkça kabul ediyorlar. Şirketin araştırma ekibi ayrıca ülkedeki 900,000 aktif kullanıcı arasında potansiyel suç faaliyetlerini belirlemek için Çin makamlarıyla yakın iş birliği yapıyor.

İlgili – Ünlü analist: Bitcoin ve Ethereum tabanlı altcoine büyük bir pump geliyor

Şirketin iç belgeleri aynı zamanda, Binance’in kullanıcılara yasağı delmelerine yardımcı olduğunu da gösteriyor. Bu süreçte kullanıcılar, küresel borsaya yönlendirilmeden önce Çince alan adı olan web sitelerini ziyaret etmeye yönlendiriliyor. Bu uygulama, Çin makamlarının 2017’de Binance’in web sitesini engellemesinin ardından faaliyete başlamıştır.

Blockchaine dolandırıcılık

Binance sözcüsü ise bu habere cevap vererek, Binance.com web sitesinin Çin’de engellendiğini ve ülke bazlı kullanıcıların siteye erişemediğini belirtti. Bahsedilen 90 milyar dolarlık işlem hacminin, kullanıcıların alternatif yöntemlerle Binance’e erişerek gerçekleştirmiş olabileceğini gösteriyor.

Çin’in kripto ile ilgili işlemleri yasaklamasının temel nedeni, güvenlik ve sosyal istikrar endişeleri. 2021 yılında uygulanmaya başlanan kapsamlı yasaklara yanıt olarak, Binance Çin merkezli kullanıcı hesaplarını yalnızca para çekme moduna geçirerek, bu kullanıcıların ticaret işlemlerine izin vermemişti. Ancak Çin’deki süregelen yüksek işlem hacmi, yasağı etkin bir şekilde uygulamanın zorluklarını ortaya koyuyor.

İlgili – Ünlü ekonomist açıkladı: Bitcoin fiyatı yükselir mi, düşer mi?

Kaynak

Etiketler: