Home Bitcoin NetCents Bitcoin transferinde yaşanan gecikmeleri tarihe gömüyor

NetCents Bitcoin transferinde yaşanan gecikmeleri tarihe gömüyor

NetCents Bitcoin transferinde yaşanan gecikmeleri tarihe gömüyor

brave
0

NetCents Bitcoin transferinde yaşanan gecikmeleri sona erdireceğini iddia ediyor. Son yayınladığı “Sıfır Bilgi ve Risk Analizi” teknolojisi sayesinde bunu başaracağından emin.


NetCents Bitcoin Transferinde Hızlanmayı Sağlayacak

NetCents Technology firması “Sıfır Bilgi ve Risk Analizi” algoritması ise başta Bitcoin olmak üzere her türlü blockchain işlemini neredeyse eş zamanlı yapabileceğini iddia ediyor. Kanada’nın düzenleyici kurumlarından FINTRAC tarafından “Para hizmet sektörü firması” olarak lisanslı NetCents tüm kripto ödemeleri için bir merkeze dönüşmüş durumda.

Firmanın amacı işletmeleri kripto pazarındaki yüksek riski ve volatiliteyi gözetmeksizin, kripto para işlemlerini ödeme modellerine sorunsuz bir şekilde entegre etmek için gerekli teknolojiyle donatmaktır.

Gelelim Sıfır Bilgi ve Risk Analizi yöntemine. Bu teknoloji blockchain üzerindeki işlemi daha madenciler onaylamadan garanti altına alıyor. Bu süreç neredeyse işlem emri ile eş zamanlı gerçekleşiyor, yani çok az bir zaman aralığı dahilinde. Hatta firma madenciliğin olmadığı PoS algoritması ile çalışan blockchainlerde 30 dakikaya kadar varan gecikme sürelerini de azalttığını beyan ediyor. Firma Bitcoin ağındaki işlemlerin %98’ini neredeyse eş zamanlı olarak gerçekleştirebileceğini iddia ediyor.

“Bu teknoloji her bir işlemi derecelendiriyor. Ve her bir işlem çift harcama, işlemin çok uzaması ve bazı dolandırıcılık türlerine karşı garantiye almış oluyor. Eğer işlem NetCents derecelendirme algoritmasının kriterlerine uygunsa işlem ağdaki doğrulama sayısı sıfırken bile gerçekleşmiş oluyor.”

Bitcoin’den Sonra Bitcoin Cash ve Litecoin

Firma yakın zamanda bu teknolojiye geçmeyi planlıyor. İlk aşamada Bitcoin’e uygulanacak sistem 6 hafta içerisinde Litecoin ve Bitcoin Cash için de uygulanabilir olacak.

NetCents Technology CEO’su Clayton Moore şu an için blockchain teknolojisindeki en büyük zorluklardan birinin onay bekleme süresi olduğunu belirtti. Eğer bu konu halledilirse toplumsal adaptasyonun hız kazanacağını söyledi.

“Bu teknoloji POS cihazları ve terminal entegrasyonunu da içerecek şekilde yürüyecek. Oracle ve PAX gibi büyük firmalarla anlaşmamız ve ki sadece bu iki firmanın 26 milyon ödeme terminali mevcut. Müşteri açısından en can sıkıcı kısım ödemelerin gecikmesidir. Kripto para ödemelerinin gündelik hayata yansıması için teknolojik altyapısını kurduğumuz sistemlerin kullanılması yerinde olacaktır.”

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave