Home Bitcoin Murad Mahmudov: Bitcoin fiyatı düşecek

Murad Mahmudov: Bitcoin fiyatı düşecek

Murad Mahmudov: Bitcoin fiyatı düşecek

0

Kısa bir süre önce, kripto analisti Murad Mahmudov, Bitcoin fiyatı düşecek şelinde bir dizi tweet attı. Mahmudov, Bitcoin fiyatının dibe vurmak için daha yolunun olduğunu ve  2023 / 24’e kadar kripto kışının sürebileceğini söyledi.

Bitcoin fiyatı düşecek

İşte attığı tweet’lerden bazıları:

1 / Bu [grafik] düşüş çığlığı atıyor. Bitcoin ile ilgili tweetler 2014 ile aynı seviyede, ve 2016’daki herhangi bir noktadan daha düşük, hiçbir şey değişmemiş gibi. Bu bence, orta vadede fiyat için, tam bir felaket.

3 / Merkezsiz egemen kripto parayı umursayan insan sayısı tahmin ettiğinizden de az. Kripto paranın  en büyük kullanım durumu spekülasyondur. Bu bir gerçek. Daha iyi ya da daha kötüsü için, spekülasyon ve insanların açgözlülüğü en büyük umudunuz.

6 / [Kripto paraya]mutlak inananlar dışında, herhangi birinin, ya fiyatın yada dikkatin tamamen sıfırlanması lazım. Bu kışın, düşündüklerinden daha uzun süreceğini düşünen daha çok insan satış yapacak ya da ileriki bir vakitte  daha düşük fiyattan tekrar satın alacak.

7 / Dijital para kompleksindeki fiyatların burada daralmasının sağlıklı olacağını savunup daha da ileri gidebilirim. Paraları, zayıf ellerden, ne olursa olsun satmayan güçlü ellere aktar.

9 / Küresel makro ekonomideki genel zayıflık ve Bitcoin’in hala riskli bir varlık olarak algılanmasını da ekleyelim. Bu ayı piyasası daha uzun sürecek. Şu anda elbette inşa eden, öğrenen, okuyan elbette 2023 / 24’de çokça ödüllendirilecek.

Mahmudov uzun vadeli bir Bitcoin maksimalistidir ancak kripto olarak adlandırılan bu kışın henüz dibe vurmadığını açıkça hissediyor.  Karlı bir alım bölgesi olarak ne hissettiği sorulduğunda, “1700-2400” [dolar] diye yanıt veriyor.

Bakınız: Murat Mahmudov: Bitcoin 1800 doların altına düşecek

Twitter, şu anda kriptoda değerlendirmelerine katılmıyor değil. Mahmudov’un tweet’lerine hitaben ve destekleyen birçok tweet atıldı.

Bu tahminin doğru olup olmadığını söylemenin bir yolu yoktur. Mahmudov’dan daha farklı görüşlere sahip olan uzmanlar da var.

Bakınız: Ünlü uzman: Bitcoin halving boğa koşusuna sebep olacak

Bu yüzden önümüzdeki aylarda bitcoin fiyatı düşecek mi yoksa yükelecek mi hep beraber izlememiz gerekecek! Tüm fiyat aksiyon haberleri için Koinmedya.com’da kalın.

Kaynak

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial