Home Bitcoin Flash Haber: Kanada Merkezli Bitcoin Borsası Hacklendi Tüm Fonlar Gitti
koinmedya_brave

Flash Haber: Kanada Merkezli Bitcoin Borsası Hacklendi Tüm Fonlar Gitti

Flash Haber: Kanada Merkezli Bitcoin Borsası Hacklendi Tüm Fonlar Gitti
0
fairspin_koinmedya

Kanada merkezli Bitcoin borsası hacklendi ve tüm fonlar çalındı. Twitter’da siber saldırı yaşadığını paylaşan borsa, hiç kimseye geri ödeme yapamayacaklarını, çünkü hiç paralarının kalmadığını bildirdi. 


 

Kanada Merkezli Bitcoin Borsası Hacklendi

 

MapleChange borsası Twitter’da şu paylaşımı yaptı ve hesabını kapattı.

“kimseyi geri ödemek için paraya sahip olmadıklarını” açıkladı .

 

mapleexchange hacklandi-koinmedya

 

Borsa Twitter hesabını kapattı. Twitter aramalarında borsaya ait hesaba ulaşılmıyor.

Borsanın yaptığı açıklamda, bir ”hata” nedeniyle bütün fonlarını kaybettiklerini 2.000 kişiden daha az olan takipçilerine paylaştı. Borsalar daha öncede paylaştığımız gibi, bu sektörün kamburu durumunda. Kaybedilen fonların miktarı konusunda bir açıklama yapılmadı henüz.

Yatırımcıların küçük borsaları kullanmamaları gerekiyor. Borsasının takipçi sayısı bile, burada işlem yapmamak gerektiği konusunda bir fikir vermeliydi. Buna karşılık Coinbase’nin takipçi sayısı 1 milyonu geçiyor. C-Cex borsasının takipçi sayısı ise 100 bİnden fazla. Bu borsaların sahte hack haberleri ile yatırımcılarını dolandırmayacağı bilinmelidir ve buna göre borsa tercihi yapılmalıdır. Büyük borsalarda bu tip bir dolandırıcılık söz konusu olamaz.

Ne yazık ki, bu küçük borsanın tüm fonları çaldığı ile ilgili söylentiler de var. İşte bu nedenle Borsaların fonları sigortalatmasının ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Borsa Twitter hesabını kapattı. Twitter aramalarında borsaya ait hesaba ulaşılmıyor.

 

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X