1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ‘Yılın Adamı’ seçilen Elon Musk’tan yeni Bitcoin ve Dogecoin yorumu

‘Yılın Adamı’ seçilen Elon Musk’tan yeni Bitcoin ve Dogecoin yorumu

‘Yılın Adamı’ seçilen Elon Musk’tan yeni Bitcoin ve Dogecoin yorumu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk, sık sık kripto paralarla ilgili tweetleri ile bilinen bir isim. Bu sefer ise iki kripto para hakkında konuştu: Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE). Ona göre her ikisi de farklı kullanım alanları için uygun coinler.


‘Yılın Adamı’ seçilen Elon Musk’tan yeni Bitcoin ve Dogecoin yorumu

Tesla CEO’su Elon Musk, Time dergisi tarafından ‘Yılın Adamı’ seçildi. Musk ise dergiye verdiği röportaj sırasında özellikle 2 kripto para ile ilgili konuştu. Bunlardan biri lider kripto para Bitcoin (BTC), diğeri ise Dogecoin (DOGE).

Musk, Bitcoin’in daha çok değer saklama aracı olmaya uygun olduğunu söylüyor. Meme coin olan Dogecoin’in ise daha çok para transferi işlemlerine uygun olduğunu düşünüyor. Şöyle diyor:

“Her ne kadar (Dogecoin) aptalca bir şaka olarak ortaya çıkarılsa da para transferi işlemleri için daha uygun.”

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Bitcoin değer saklamaya, Dogecoin para aktarmaya uygun

bitcoin ‘Yılın Adamı’ seçilen Elon Musk’tan yeni Bitcoin ve Dogecoin yorumu

Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk, Time dergisi tarafından 2021 yılı için ‘Yılın Adamı’ seçildi. Musk, net değeri 300 milyar dolardan fazla varlığa sahip dünyanın en zengin insanlarından. Pazartesi günü yayımlanan röportajında ise kripto paralar Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) hakkında konuştu.

Musk, röportajın devamında şöyle diyor:

“Paypal’ın kurulmasında önemli bir rol oynadım ve dundan dolayı temel seviyede para sistemi ile ilgili anlayışım var, nasıl çalıştığını ve ayrıntılı mekanizmayı biliyorum. Bence bunu benden daha iyi anlayan sadece birkaç kişi var.

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Tesla CEO’su bunu söyledikten sonra Bitcoin’in ödemeler için uygun olmadığını belirtiyor. Şunu vurguluyor:

“Bitcoin’in işlem hacmi düşük ve işlem başına maliyeti de yüksek.”

En azından temel seviyede belki de değer saklamak için daha uygun. Para aktarma işlemleri için Dogecoin’in daha uygun olduğunu söylüyor. Musk, bu meme coine desteği ile biliniyor ve bundan dolayı da kripto para topluluğu tarafından “Dogefather” (Doge babası) olarak adlandırılıyor.

Musk daha önce şahsi olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu açıklamıştı. Şirketleri ise sadece Bitcoin aldı.

İlgili – Elon Musk’ın Dogecoin için açtığı fırsat kapısı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.