1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Trabzon merkezli 450 milyon dolarlık Bitcoin operasyonu!

Trabzon merkezli 450 milyon dolarlık Bitcoin operasyonu!

Trabzon merkezli 450 milyon dolarlık Bitcoin operasyonu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ülkemizde yeni bir Bitcoin ve kripto para vurgunu daha. Trabzon merkezli yürütülen 450 milyon dolarlık kripto para operasyonunda göz altılar var!


Trabzon merkezli 450 milyon dolarlık Bitcoin operasyonu!

Trabzon merkezli yürütülen kripto para operasyonunda Emniyet Müdürü K. A. savcılık talimatı ile göz altına alındı. K. A.’nın ifadesi Trabzon’da alınacak.

Bir banka çalışanı tarafından oluşturulan saadet zincirine futbolcular, hakemler, adliye çalışanları ve birçok meslek grubundan katılımcıların dahil olduğu iddia ediliyor.

Banka çalışanı şahıs, aylık yüksek kâr payı iddiası ile saadet zincirine birçok üye topladı. %20’ye varan aylık kâr oranları vaadiyle piyasadan mağdurlar bu oluşuma milyonlarca dolar para yatırdı.

Trabzon merkezli yürütülen operasyonda 18 kişinin göz altına alındığı belirtiliyor.

%20 kâr aylık kâr oranı sunan bir şebeke varsa yüksek ihtimalle ponzi tipi bir yapılanma içerisindedir. Bu tür yapılanmalar yasa gereği suç olup ülkemizde sık sık bu tip yapılanmalara şahit oluyoruz.

En bilindik ponzi tipi yapılanmalar Titan ve Çiftlik Bank olayıydı. Bitcoin ve kripto para piyasalarında da ponzi tipi yapılanmalar sık rastlanıyor. Thodex, Bitcoin Safiye ve Bitcoin Kürşat ve daha birçok vurgun, ne ilk oldu ne de son olacağa benziyor.

Kaynak

Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025