1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk’ın Dogecoin için açtığı fırsat kapısı

Elon Musk’ın Dogecoin için açtığı fırsat kapısı

Elon Musk’ın Dogecoin için açtığı fırsat kapısı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü girişimci Elon Musk, bir kez daha kripto para Dogecoin’e destek veren bir tweet paylaştı. Öyle görünüyor ki DOGE için yeni bir fırsat doğabilir. Çünkü Ethereum üzerinde yüksek DEX ücretleri küçük yatırımcıları boğacak boyutlarda.


Elon Musk’ın Dogecoin için açtığı fırsat kapısı

Paris merkezli kripto para veri sağlayıcısı Kaiko’ya göre, son bir yılda DEX hacimleri yükselerek 8.4 milyar dolarda zirve yaptı. Ancak buna rağmen bu alanın çok önemli problemi var. Bu da çok yüksek Ethereum blockchain işlem ücretleri.

Tıkanıklık ve ölçeklenebilirlik sorunlarından dolayı, kullanıcılar Ethereum’da her bir işlem için ortalama 100 dolar gibi yüksek bir ücret ödemek zorunda kalıyor. Bundan dolayı küçük traderlerin DEX kullanımını engelliyor.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Dogecoin’in düşük işlem ücretleri

dogecoin Elon Musk’ın Dogecoin için açtığı fırsat kapısı

DOGE işlem ücretleri geçen sene Aralık’tan bu yana önemli ölçüde yükseldi. Bu yükselişe rağmen ETH işlem ücretleri ile kıyaslandığında çok düşük kalıyor. Ortalama işlem ücreti burada işlem başına 0.65 dolar.

Doge geliştiricileri de Elon Musk’tan gelen çağrı üzerine işlem ücretlerini düşürmek için çalışıyor. Bunun için düğüm çalıştırıcılarını güncelliyorlar. 2014 yılında, on-chain dolandırıcılıklara karşı önlem olarak kilobayt başına 1 DOGE ücret getirilmişti. Şimdi ise bu işlem ücretini 0.001 DOGE’a çekmek için önerileri bulunuyor.

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Bu durumda DOGE birçok şirketin benimsemek istediği bir kripto paraya dönüşüyor. Özellikle de ucuz işlem ücretlerinden dolayı ödeme yöntemi olarak kullanmak istiyorlar. AMC, Dallas Mavericks, Ask The Doctor gibi şirketler artık ödeme yöntemi olarak DOGE kabul etmeye başladı.

DOGE fiyatı şu an Dogefather’den gelen destekle küçük bir yükseliş kaydetti ve 0.2189 dolardan işlem görüyor.

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Kaynak