1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Yeni moda, Metaverse’de arsa, son rakamlar bir hayli ilginç!

Yeni moda, Metaverse’de arsa, son rakamlar bir hayli ilginç!

Yeni moda, Metaverse’de arsa, son rakamlar bir hayli ilginç!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto alanı NFT’lerden sonra şimdi de metaverse çılgınlığı ile sarsılıyor. Şimdinin gözdesi metaversede arsa.

Yeni moda, Metaverse’de arsa, bir haftalık rakamlar muhteşem!

DappRadar verilerine göre, blockchain tabanlı metaverse projelerinde, geçtiğimiz hafta, 100 milyon dolar değerinde, arsa NFT’si satıldı.

Merkezsiz uygullama Dapp analitik firması, 22-28 Kasım günleri arası, The Sandbox, Decentraland, CryptoVoxels ve Somnium space gibi metaverse alanlarında, 6 binden fazla kullanıcı, 105,8 milyon dolarlık NFT işlem gerçekleştirdi.

DappRadar bu konuda şunları düşünüyor:

 

Kuşkusuz, Metaverse arazisi, NFT alanındaki yeni hit. Rekor satış rakamları ve sürekli artan NFT fiyatları ile sanal dünyalar, kripto alanındaki yeni büyük emtia.

 

metavere

Sandbox, geçen hafta gerçekleşen satışlarda, 86,56 milyon dolarlık pay ile birinci sırada. Decentraland da bu süreçte 15,53 milyon dolarlık satış gerçekleştirmiş durumda.

DappRadar, The Sandbox ve Decentraland gibi sanal dünyalara olan ilginin, Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesiyle başladığının altını çiziyor.

Her şeye rağmen, Metaverse’i ana akımın dikkatine iten tek şey Facebook olayı değil. Sanal dünyalar çok büyük potansiyele sahip ve bunların kullanım alanlarını keşfetmeye henüz yeni başlıyoruz.

 

İlgili: The Sandbox nedir? ve geleceği nasıl?

Kaynak