BTC : 65556 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.388 ₺ LTC : 318.3 ₺ USDT : 6.789 ₺ XLM : 0.5479 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri XRP, EOS ve Tezos satın almadan bunu okumalısınız

XRP, EOS ve Tezos satın almadan bunu okumalısınız

XRP, EOS ve Tezos satın almadan bunu okumalısınız
0
huobi_koinmedya

XRP, EOS ve Tezos satın almadan bunu okumalısınız. Çünkü yeni bir araştırmaya göre, XRP, EOS ve XTZ işlemlerinin çoğu hiç değer taşımıyor.


XRP, EOS ve Tezos satın almadan bunu okumalısınız

Yeni bir araştırma, EOS, Tezos ve XRP işlemlerinin büyük bir çoğunluğunun hiç değer taşımadığını ortaya koyuyor.

arXiv üzerinden yayımlanan bu araştırmaya göre, XRP defteri üzerinde gerçekleşen işlemlerin sadece yüzde 2’si ve Tezos (XTZ) işlemlerinin yüzde 18’si değer taşıyor. Ayrıca araştırmada, 1 Ekim 2019 ve 31 Aralık arasında EOS işlemlerinin yüzde 95’inin şu an değersiz olan token airdrop’lar ile ilgili olduğu da tespit edildi.

Söz konusu makalenin yazarları ise “Imperial College London”dan Daniel Perez ve UCL Blockchain’den Jiahua Xu ile Benjamin Livshits. Makalenin ismi ise şöyle: “Neler Yaptıklarını Biliyoruz: Yüksek Ölçeklenebilir Blockchain İşlemlerini Yeniden Değerlendimek” (We Know What They’ve Been Put Through: Revisiting High-scalability Blockchain Transactions).

koinmedya_brave

Makale, en çok kullanılan üç blockchainin işlemlerini inceliyor.

İlgili  – XRP yatırımcıları için güzel haber: Ripple’ın coin satışı 2020’de en düşük seviyede

XRP işlemlerinin yüzde 50’si 18 hesaba ait

XRP, EOS ve Tezos satın almadan bunu okumalısınız. Çünkü yeni bir araştırmaya göre, XRP, EOS ve XTZ işlemlerinin çoğu hiç değer taşımıyor.

Araştırmada on-chain işlemler sınıflandırıyor ve genele göre onaları hesaplanıyor. Bulgulardan biri şu. Bu blockchainler çok sayıda işlemi gerçekleştirme kapasitesine sahip. Yine de şu an gereksiz şeyler için kullanılıyorlar.

koinmedya_brave

Makalede, “Analizimiz, işlemlerin sadece küçük bir kısmının değer aktarımı amacıyla kullanıldığını ortaya koyuyor… ve XRP defteri üzerindeki işlemlerin sadece yüzde 2’si değer aktarımlarına yol açıyor.” ifadeleri yer aldı.

Ripple’in baş teknoloji sorumlusu David Schwartz ise spam’ın sadece deftere geçirme hızının, satın alınabilirliğinin ve kapasitesinin kanıtı olduğunu söylüyor. Ona göre bu işlemlerin çoğu zararsız bot savaşlarından oluşuyor. Ayrıca işlem ücretlerinin yükseltilmesi de bu spam sorununu düzeltmeye yetecek diyor.

İlgili – Güncel Ripple Teknik Analizi: XRP’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Makalenin yazarları, 2019’da 150 milyon XRP transfer yapan 90,000 işlemi inceledi. Buna göre bu işlemlerin yüzde 50’si 18 hesap tarafında yapıldı ve bunlar da Huobi ile bağlantılı.

EOS ve XTZ

Aynı zaman aralığında EOS işlemlerinin yüzde 95’inin EIDOS token airdrop (pek değeri olmayan bir token) ile ilgili olduğu görüldü.

İşlem onayları

Bu arada Tezos işlemlerinin yüzde 82’si blok onaylama ile ilgili. Çünkü burada her bir blok için 32 onay gerekiyor. Ayrıca ağdaki işlem sayısı da hala düşük. Diğer işlemlerin de çoğunluğu hesaplar arasında varlık transferi ile ilgili.

Araştırmacılar şöyle bir sonuca vardı: Bu üç blockchainin yüksek işlem hacmi gerçekleştirme kabiliyetine sahip olduğu açık olsa da, potansiyelleri şimdiye kadar amaçlanan şeyler için tam olarak kullanılmadı.

Kaynak

Etiketler: