1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tron fiyatı için iki farklı senaryo! – TRX yükselir mi düşer mi?

Tron fiyatı için iki farklı senaryo! – TRX yükselir mi düşer mi?

Tron fiyatı için iki farklı senaryo! – TRX yükselir mi düşer mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tron fiyatı, bir yıldan uzun bir süredir büyük bir düşüş formasyonu içinde işlem görüyor. Ancak son zamanlarda alıcılar güç kazandı ve trendi tersine çevirdi. Peki bundan sonra TRX yükselir mi düşer mi?

TRX yükselir mi düşer mi? – Tron teknik analizi

Tron (TRX) fiyatı, bir yıldan uzun bir süredir büyük bir düşüş formasyonu içinde işlem görüyor. TRX, son zamanlarda bir kez daha düşüş eğilimini tetiklemeye çok yaklaşmış olsa da alıcılar hızlandı ve trendi tersine çevirdi. Bu durum devam ederse, altcoin için yukarı yönlü bir patlama gerçekleşebilir.

TRON imkansızı deniyor!

22 Mart 2021 ve 5 Ekim 2022 arasındaki fiyat hareketlerinde, TRON dört lower highs (bir öncekine göre daha düşük zirve) ve dört eşit dip seviye oluşturdu ve bu salınım noktaları trend çizgileri kullanılarak bağlandığında alçalan bir üçgen formasyonu ortaya çıkıyor.

 

Tron fiyatı için iki farklı senaryo! - TRX yükselir mi düşer mi?

 

Bu teknik formasyon, 0.0581 dolarlık destek seviyesinin kırılması ile %60’lık bir düşüşle kriptonun 0.0237 dolara düşeceğine işaret ediyordu.

Bu düşüş ise, ilk yüksek ve düşük salınım noktaları arasındaki mesafeyi ölçerek ve bunu 0.0581 dolarlık  kırılma noktasına ekleyerek ortaya çıkıyor.

Nitekim TRX fiyatı, 15 Ağustos ile 26 Eylül arasında yaklaşık %18 düştü ve alçalan üçgenin tabanını 0.0581$ olarak belirledi. Ancak satıcıların pariteyi daha fazla aşağı çekecek gücü yoktu. Böylece alıcılar geri döndü ve bu eğilimi tersine çevirdi.

Sonuç olarak, TRX %8.3 yükseldi ve şu anda 0.0631$’da geziniyor ve 0.072$’daki eş zirvelere ulaşana kadar bu yolda devam edebilir. Bu hareket, %15’lik bir kazanç oluşturacak ve muhtemelen burdan sonra TRON fiyatı için yukarı yönlü hareket sona erecek.

Ancak alçalan üçgenin hipotenüsünün üzerinde oluşacak bir haftalık mum çubuğu, yukarı yönlü bir kırılma oluşturacak. Bu olaylar dizisi, piyasa koşullarına bağlı olarak, 0.115$’a kadar %60’lık bir artışı tetikleyebilir.

Fakat 0.0581 dolarlık destek seviyesinin altına yakın bir haftalık mum çubuğu, alçalan üçgenden aşağı yönlü bir kırılmayı tetikleyebilir ve devam eden yükselişini geçersiz kılabilir.

TRX tahmini ağırlıklı olarak düşüşe işaret etse de yatırımcılar yine de 0.0450$’lık destek seviyesinde küçük bir sıçrama bekleyebilirler.

 

 

Tron fiyatı, yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, 0,06281 dolardan işlem görüyor.

İlginizi çekebilir:

“4 ay içinde dolar çökecek! Gümüş ve Bitcoin alın!”

Bitcoin balinaları alım çılgınlığı için düğmeye bastı! 2018 yılından beri ilk kez….

Güncel Tron fiyat tahmini: Tron TRX coin geleceği ve beklentisi 2022-2025

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.