fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Tezos Teknik Analizi: Dao açıklaması Tezos fiyatını fırlattı!

Tezos Teknik Analizi: Dao açıklaması Tezos fiyatını fırlattı!

Tezos Teknik Analizi: Dao açıklaması Tezos fiyatını fırlattı!
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tezos teknik analizi ve son gelişmeler. Fiyatın geldiği durum hakkında detaylı bilgiye yazımzda ulaşabilirsiniz?

Tezos teknik analizi: XTZ Uçuyor!

Son 24 saat içinde sosyal medyada Tezos ile ilgili 5,37 milyondan fazla etkileşim kaydedildi. Sosyal etkileşimlerdeki bu artış, büyük ihtimalle Tezos tabanlı DAO’ları destekleyecek yeni bir dizi özellikle ilişkili. Kısa süre önce  XTZ’nin piyasa değeri, sert bir düzeltme yaşadı ama ardından % 33’ün üzerinde bir değer artışı ile toparlanmayı başardı. XTZ böylece daha fazla ivme kazanmaya odaklanabilmiş oldu. Tezos (XTZ), bir geliştirici ekibinin kullanıcıların yakında blok zincirinde DAO’lar oluşturabileceklerini duyurmasının ardından kripto para piyasasında iyileşmeye öncülük ediyor gibi görünüyor.

İlgili:Tezos haber: XTZ’ye çıkış yaptıracak stratejik hamle!

Tezos, Pazarın İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Büyüyor

Tezosun son 24 saatte piyasa değeri % 20’den fazla düştü. XTZ fiyatı ise 2,90 dolardan 2,30 dolara düştü ve yaklaşık 1,80 milyon dolar likidasyon sağlandı.

Fiyatlar düşerken, farklı sosyal medya ağlarında XTZ ile ilgili söylemlerin sayısı da inanılmaz arttı. LunarCRUSH% 157 artışla 5,37 milyonun üzerinde sosyal etkileşim kaydetti.

“koinmedya_biswap”

Piyasadaki olumlu tutum, herkesin Tezos blockchaininde yeni duyurusu yapılmış olan, Merkeziyetsiz Otonom Organizasyonlar (DAO’lar) oluşturmasına izin verecek Ana Üs projesiyle ilgili gibi görünüyor. DAO’lar, katılımcıların diğer birçok blockchainde zaten görülen bir özellik olan teklifleri oluşturmasına, oylamasına ve finanse etmesine olanak tanıyor.

Haber, kripto para topluluğu tarafından memnuniyetle karşılandı ve XTZ’nin iyileşmesi için bir katalizör görevi gördü.

Tezos hemen kendine geldi!

Tezos’un sosyal medya görünürlüğündeki artış, piyasa katılımcılarını indirimli XTZ  satın alarak aşağı yönlü fiyat hareketinden yararlanmaya teşvik etmiş gibi görünüyor. Satın alma baskısındaki önemli artış, XTZ’nin maruz kaldığı tüm kayıpları telafi etmesine ve piyasa değerini% 33’ün üzerinde artırmasına izin verdi.

Teknik açıdan bakıldığında Tezos, piyasa değeri içinde alçalan bir paralel kanalın orta trend hattındaa % 33’ün üzerinde bir oranla geri döndü

Teknik açıdan Tezos, 2020 Nisan sonundan bu yana günlük grafiğin içinde oluşan alçalan paralel kanalın orta trend hattından tekrar toparlanmayı başardı.

“koinmedya_biswap”
tezos teknik analizi Tezos Teknik Analizi: Dao açıklaması Tezos fiyatını fırlattı!

XTZ, o zamandan beri bu teknik oluşumun üst sınırına her yükseldiğinde geri dönmek zorunda kalmış ve formasyonun orta veya alt kenarına geri çekilmişti. Bu noktadan sonra, paralel bir kanalın özellikleriyle tutarlı bir şekilde geri çekilme trendi ortaya koydu.

Mevcut fiyat seviyelerinde Tezos’a olan talebin daha da artması, nihayet kanalın üst trend hattını kırmasına izin verebilir. Bu önemli direnç bariyerini aşarak, XTZ’nin bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,50 dolara doğru başka bir % 39 artış ihtimali kuvvetlenecektir. Yükseliş görünümünün ancak Tezos’un 3,20 dolarlık direnci desteğe dönüştürmesi durumunda gerçekleşeceğini belirtmekte de fayda var. Bunu yapmamak, kripto para biriminin fiyatını kanalın orta trend hattını 2,20 dolar olarak yeniden test etmek için gönderen bir ret ile sonuçlanabilir.

23 Ekim Tezos[XZT] teknik analiz

Bitcoin’in boğa trendi, kripto piyasasındaki en büyük 10 coin üzerinde de yükseliş etkisi gösterdi. Son 24 saat içerisinde kripto yatırımcısı ciddi kazançlar elde etti. Gün içerisinde Bitcoin 13.000 barajını aştı.

23 ekim itibariyle altcoin pazarında Tezos (XZT), yükseliş pozisyonunu koruyorlar. Altcoinde satın alma baskısı devam ediyor.

tezos teknik analizi Tezos Teknik Analizi: Dao açıklaması Tezos fiyatını fırlattı!
XZT/USD Tradingview

Tezos yaklaşık iki gündür devam eden boğa trendi süresince, %3’lük bir artış göstermiş durumda. XZT 23 Ekim sabah saatlerinde 2.19 dolardan işlem görüyor. Tezos coinin market cap değeri 1.6 milyar dolar olarak gerçekleşti.


Tesoz, 20 ve 50 hareketli ortalamalarının üzerinde işlem görürken XTZ fiyat hattı güncel hareketli ortalaması ile altın haç oluşturmuş durumda. Bu duruşun birkaç seans daha yükseliş trendinin devam edeceği anlamına geldiğini söylemek mümkün.

XTZ’nin boğa trendi hem MACD göstergesi ile hem de 2.169 dolarlık direnç noktasının geçilmesiyle de teyit edilmiş durumda.

Kaynak

İlgili: Altcoin teknik analiz: XLM pusuda, XZT ısınıyor, BNB rampada…

7 Temmuz Tezos teknik analiz

Bitcoin hakimiyet endeksi düşerken, altoinler harekete geçti. Son zamanların en iyi performans gösteren kriptolarından biri olan Chainlink, ilk kez 5 doların üzerine çıktı. Hatta tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesi olan 5,70 doları kırarak yeni bir ATH kaydetti.

Genellikle Chainlink’te görülen bu tarz büyük hareketlerin ardından, Tezos da benzer bir performans sergiler. Peki bu sefer de aynısı olur mu? XTZ de yeni bir ATH görebilir mi?

1 günlük XTZUSDT grafiği

tezos-fiyat-grafigi-XTZUSD-paritesi-xtz-dolar-paritesi-tezos-fiyat-xtz-fiyat-koinmedya-com1 günlük XTZUSDT grafiği Kaynak: TradingView

Tezos grafiği, 2.20$’lık destek seviyesinden başlayan bir yükselişi gösteriyor. Ancak, grafikte bazı önemli dirençler de mevcut.

2,55-2,60 dolar arasındaki ilk direnç bölgesi bugünkü rallide kırıldı. Bu seviyenin kırılmasının ardından yükseliş devam ediyor. 2.55 – 2.60$ fiyat seviyesinin kırılması, pariteyi 2.90 – 3.00$ bölgesine taşıyabilir.

Grafikte de görüldüğü gibi; tüm zamanların en yüksek seviyesi test edilmeden önceki son önemli direnç, bu bölgede yer alıyor. Tezos fiyat rallisinde temel destek 2,15$ – 2,25$’dır. Bu seviye kırılmadığı sürece ralli devam edecek gibi görünüyor.

Tezos Bitcoin paritesi – 1 günlük XTZBTC grafiği

tezos-fiyat-grafigi-XTZUSD-paritesi-xtz-dolar-paritesi-tezos-fiyat-xtz-fiyat-koinmedya-com1 günlük XTZBTC grafiği Kaynak: TradingView

Tezos Bitcoin paritesi, önceki direnci desteğe çevirmeye çalışırken bir dip formasyonu oluşturuyor. Mavi dikdörtgen, son fiyat hareketlerine çok benzeyen bir oluşumu gösteriyor.

Bu arada 0.0002450–0.0002475 arasındaki destek bölgesi, XTZ fiyatı Aralık 2019’da bu zirveye yükseldiğinde oluştu.

Bu destek seviyesi bozulmadan kaldığı için, 0.0002700 sat’a doğru bir ralli gerçekleşti. Şimdi, 0.0002550–0.0002580 sats’taki önceki direnç yeni destek bölgesi olarak hareket ediyor. 

Bu destek kırılmazsa, Tezos fiyatı yeni bir higher lows (bir öncekine göre daha yüksek dipler) oluşturabilir ve 0.0003000 sat’a doğru yeni bir ralliye daha hazırlanabilir. 0.0003000’de bir sonraki direncin kırılması durumunda, yükselişin yeni zirvelere doğru devam etme ihtimali çok yüksek.

Kripto para piyasasının duyarlılığı değişiyor!

Genel olarak, kripto para piyasasının duyarlılığı ve momentumu son zamanlarda değişmeye başladı. Özellikle önemli ölçüde güç gösteren altcoinler, yatırımcıların piyasa beklentisini artırdı. Chainlink ve Tezos’a yönelik piyasa duyarlılığı özellikle son 12 aydır pozitif yönde artış gösteriyor.

Tezos ve Chainlink, 2019’un en iyi performans gösteren kriptoları olarak kayıtlara geçerken; piyasanın çoğunluğu hala bir ayı döngüsündeydi. Bu nedenle, bu iki kripto paranın yeni boğa koşusunda çok daha iyi performans göstermesi beklenebilir.

XTZ Bitcoin paritesindeki Baş Omuz Baş formasyonu iptal

Tezos platformunun yerel tokeni için piyasa duyarlılığı hala pozitif. Son zamanlarda düşüş eğilimi gösteren bir teknik göstergeyi geçersiz kılan fiyat hareketleri de piyasa duyarlılığını olumlu etkilemeye devam ediyor.

MACD Göstergesi Nedir?

MACD göstergesi trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir momentum indikatörüdür.

Omuz-Baş-Omuz (OBO) Formasyonu nedir?

Omuz Baş Omuz formasyon, bir yükseliş trendinin sona ermek üzere olduğunu ve düşüş trendinin başlayacağını gösterir

Canlı Tezos grafiği – XTZ dolar ve Türk Lirası

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
“koinmedya_biswap”