1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Tezos teknik analizi: XTZ yeni bir ATH yapabilir mi?

Tezos teknik analizi: XTZ yeni bir ATH yapabilir mi?

Tezos teknik analizi: XTZ yeni bir ATH yapabilir mi?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa bu hafta yaşanan ani çöküşlerden sonra hala korku içinde. Ancak Tezos (XTZ) gibi bazı kriptolar, boğa piyasasının henüz bitmediğinin işaretlerini gösteriyor.

Tezos teknik analizi: XTZ fiyatı ne olur?

Tezos (XTZ), yeni bir ATH’ye (tüm zamanların en yüksek değerine) hazırlanıyor olabilir!

7 Eylül’deki ani piyasa çöküşünden sonra önemli ölçüde toparlandı. XTZ fiyatı 3.90 dolarlık dipten 6.90 dolara kadar yüzde 80 yükseldi. Böylece son yükseliş sırasında XTZ, paralel kanalın orta çizgisinin üzerine çıktı.

2019’dan bu yana burada konsolide oluyor. Ancak ne zaman ki Tezos, kanalın üst ya da orta çizgisinin üzerine çıksa, fiyat alt çizgiye doğru geri itiliyor ve buradan yeni bir sıçrama yapıyor.

2 gün önce, Tom DeMark (TD) Sequential indikatörüne göre XTZ’nin ilerlemesini engelleyen 6.60 dolardaki güçlü direnç kırıldı.

Ve piyasada bugün Çin kaynaklı FUD yaşanmamış olsaydı muhtemelen XTZ fiyatı, tüm zamanların en yüksek rekoru olan 8,40 doları kıracaktı.

Tezos teknik analizi: XTZ yeni bir ATH'ye mi hazırlanıyor?
Tezos teknik analiz

Kısa vadeli Tezos fiyat tahmini

Tezos fiyat tahmini ve fiyat analizine göre; XTZ tokeni, nisan ortasından bu yana günlük grafikte bir omuz baş (OBO) formasyonu oluşturuyor gibi görünüyor. “Ethereum katili” olarak anılan kripto, şu sıralar bu yükseliş formasyonunun sağ omzunu oluşturuyor.

Bugün kripto piyasalarında Çin kaynaklı FUD etkisiyle, büyük bir düşüş yaşanırken; ilk 50’deki kriptolar içinde en güçlü duran XTZ oldu. Piyasa kapitilizasyonuna göre ilk 50’de yer alan kripto paraların neredeyse tamamı, %10’a varan düşüşler görürken; XTZ %6’lık bir kazançla hala yükseliş eğilimi gösteriyor.

Piyasadaki paniğin azalması durumunda, satın alma baskısında daha fazla artış gerçekleşebilir. Bu da Tezos’u baş-omuz çizgisinin üzerine iterek, büyük bir yükseliş hareketi daha başlatabilir.

Şimdilik piyasadaki korku belki buna izin vermeyecek ama, genel düşüşe rağmen XTZ’nin güçlü kalabilmesi boğaları daha fazla cesaretlendirebilir.

Hatta 7.20 dolarlık direnç engelini kırmak, 12.25 dolara doğru yeni bir %70’lik boğa koşusu başlatabilir.

tezos teknik analizi Tezos teknik analizi: XTZ yeni bir ATH yapabilir mi?
XTZUSD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Bu yükseliş hedefi, formasyonda baş ve boyun çizgisi arasındaki yüksekliğin ölçülmesi ve bu mesafenin kırılma noktasına eklenmesiyle ortaya çıkıyor.

20 Temmuz’un en düşük seviyesi olan 2,15$’dan, 7,20$’lık 13 Eylül’deki en yüksek seviyeye kadar ölçülen Fibonacci geri çekilme indikatörü, Tezos’un tüm zamanların en yüksek seviyelerine giden yolda birkaç büyük engelle karşılaşabileceğini gösteriyor.

Bu engeller sırasıyla şöyle;

  • 8.60 dolar
  • 9.30 dolar
  • 10.30 dolar

Burada Tezos, 7.20 dolardaki formasyonun boyun çizgisini kıramazsa, satış baskısında bir artışa yol açan bir ret gerçekleşebileceğini belirtmek gerekiyor.

Bu durumda XTZ daha sonra geri çekilecek, ancak yükseliş görünümünün bozulmadan kalması için 4,70 ila 4,10 dolardaki desteklerin üzerinde kalması gerekecek. Bu talep bölgesinin destek olarak korunmaması, 3.30 dolara doğru dik bir düzeltmeyle sonuçlanabilir.

Kaynak

İlgili – Tezos (XTZ) nedir? Tezos coin nasıl alınır, nasıl satılır? Geleceği var mıdır?

Canlı Tezos grafiği – XTZ dolar ve Türk Lirası

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: