1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Çin’in bitmek bilmeyen Bitcoin yasakları!

Çin’in bitmek bilmeyen Bitcoin yasakları!

Çin’in bitmek bilmeyen Bitcoin yasakları!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, Twitter ve Robinhood açılımları ile tam 45 bin dolarlık direnç hattını aşmıştı ki Çin’in Bitcoin yasağı haberleri piyasalara düştü. Bitcoin 40 bin dolar bandına çekildi.


Çin’in bitmek bilmeyen Bitcoin yasakları!

Vay arkadaş! Ne bitmek bilmeyen Çin’in Bitcoin yasaklama kararı var. Neredeyse her yıl Çin, Bitcoin’i yasaklıyor. go to this site Piyasaları yakından takip eden okuyucularımız şu haber ve manşetleri hatırlayacaktır:

  • Çin Bitcoin madenciliğini yasakladı!
  • Çin kripto para ticaretini yasakladı.
  • Çin kripto para borsalarını yasakladı.

Yasaklar bir türlü bitmiyor. Ünlü analist Anthony Pompliano (@APompliano) artık ben sayamıyorum diyerek Çin’in Bitcoin’i yasaklama kararlarının manşetlerini bir araya getirerek aşağıdaki görseli takipçileri ile paylaştı.

çin'in bitcoin yasakları Çin’in bitmek bilmeyen Bitcoin yasakları!

Lütfen Bkz: Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Hatta bazı analistler erinmedi! Çin’in Bitcoin yasakları ile Bitcoin fiyatları arasındaki ilişkiyi analiz etti. Çıkan sonuç ise oldukça ilginç çünkü Çin’in Bitcoin’i yasaklaması “bullish” bir gösterge olarak adlandırıldı. Aşağıda Çin’in Bitcoin yasakları ile yıllık Bitcoin değer artışını görüyoruz. Grafiğe bakan Bitcoin yatırımcıları Çince şu mesajı atmaya başladı: (请禁止比特币). Türkçe’si: “Lütfen Bitcoin’i yasaklayın.”

 

çin'in bitcoin yasakları Çin’in bitmek bilmeyen Bitcoin yasakları!

Çin’in Bitcoin yasakları yazının kaleme alındığı saatte Twitter’da hastag oldu ve Bitcoin yatırımcıları kararı ti’ye almaya başladılar.

 

çin'in bitcoin yasakları Çin’in bitmek bilmeyen Bitcoin yasakları!

Bitcoin 40 bin dolara kadar düştü ama bu durumu fırsata çeviren yatırımcılar, dipten Bitcoin almaya başladı.

Bakalım piyasa da Çin’in yasak kararını twitter’daki fenomenler gibi ti’ye mi alacak yoksa ciddiye mi? Bu sorunun cevabını günün ilerleyen saatlerinde Kuzey Amerika piyasalarının göstereceği tepkiden anlayacağız.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.