Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Analistten bu 3 büyük kripto para için kritik çöküş uyarısı: BNB,...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) kripto para sektörünün en gözde ve en değerli coini. Bundan dolayı sık sık ilginç Bitcoin yorumları paylaşılıyor. Bu yazımızda ünlülerin şok Bitcoin yorumları ve BTC’nin geleceğine dair çeşitli öngörüler bulabilirsiniz.


Bitcoin yorumları ve orta ve uzun vadeli hedefleri

Bitcoin fiyatı 2021 yılında değerini birkaç kat artırdı. Bu yıl birçok açıdan BTC için ilklere sahne oldu. En başta BTC fiyatı 2017 yılındaki 20,000 dolar zirveden sonra ilk defa Nisan’da daha sonra da Kasım’da yeni ATH değerleri kaydetti. Güncel Bitcoin ATH değeri şöyle:

  • Bitcoin tüm zamanlar en yüksek değeri: 68,789.63 dolar (10 Kasım 2021)

İlgili – Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Bitcoin’in 2021 grafiği Kaynak: CoinMarketCap

En çok merak edilen ise 2021 sonu ve bu yılın kapanışında Bitcoin fiyatı ile ilgili uzmanların yorumları. Mesela, PlanB ismi ile bilinen ünlü analist, 2021 yılı sonu için 100,000 dolar – 135,000 dolardan daha düşük bir fiyat beklemiyor.

Daha ayrıntılı: Bitcoin ne zaman mevcut boğa piyasasının zirvesini yapacak?

Ünlü CEO’dan 500,000 dolar Bitcoin yorumu

Daha büyük Bitcoin hedefi ve fiyat tahminleri olanlar da var. İyi bilinen Bitcoin taraftarı ve kripto para destekçisi ARK Invest CEO’su Cathie Wood’a göre Bitcoin fiyatı 500,000 dolar olacak. Bu fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisini ile getirirken, bu seviyenin ne zaman görüleceğini de söylemeyi ihmal etmiyor. Ayrıca bu yüksek Bitcoin fiyat beklentisi için gerekçelerini de açıklıyor.


Daha ayrıntılı: Ünlü CEO’ya göre Bitcoin’in 500,000 dolar olacağı tarih ve sebebi

Glassnode grafiğinden çıkan ilginç Bitcoin yorumları

Geçtiğimiz 7 ay boyunca yaklaşık 180 bin adet yeni Bitcoin kazıldı. Uzun vadeli tutulan BTC miktarı ise 2.35 milyon adet arttı. Yani piyasaya sürülen Bitcoin’lerin 13 katı daha fazlası soğuk cüzdanlara gömülmüş durumda. Aşağıdaki grafikte Glassnode’nin konuyla ilgili analizini görüyoruz.

Son 7 ayda uzun vadeli tutulan Bitcoin miktarı 2.35 milyon adet. Glassnode bu analizi blockchain üzerindeki işlemleri analiz ederek elde ediyor. Eğer bir adresteki Bitcoin 6 ay ve üzeri tutuluyorsa ilgili Bitcoin hakkında uzun vadeli pozisyon alındığı yorumunda bulunabilir.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

bitcoin yorum

Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Bitcoin (BTC) fiyatı 2020 yılı sonu ve 2021 yılının başında inanılmaz seviyelere yükseldi. Tam da Corona salgınından dolayı dünyanın daha önce benzeri görülmemiş miktarda para basarak ekonomik sıkıntılarla mücadele etmeye çalıştığı bir ortamda. Şimdi ortam biraz durulurken, lider kripto para, Nisan’daki tüm zamanların en yüksek değerinden (ATH) yaklaşık üçte bir oranında daha aşağıda işlem görüyor.

Bitcoin’in değeri bir anlam ifade ediyor mu?

Yazar ve girişimci Logan Kane, Bitcoin ile ilgili yapılan yorumlara kendi görüşünü ekliyor. Ona göre Bitcoin fiyatının trendin çok üstüne çıktığı yönündeki tartışmalara açık. Ancak şunu da belirtiyor ki Bitcoin’in yükselişinin arkasındaki benimsenme trendleri gerçek. Sonuçta bunlar da fiyata yansıyor. Kane’e göre BTC fiyatı tam da olması gerektiği yerde. İddia edildiği gibi değerinin çok üstünden değil.

Yazar ve girişimci Logan Kane şöyle diyor:

“Bitcoin’in benimsenmesi Vietnam, Hindistan, Pakistan, Nijerya ve Ukrayna gibi önemli gelişen ülkelerde roket hızında yükseliyor. Bu ülkelerin vatandaşları, yozlaşmış rejimlerle onlarca yıllık deneyimden öğrendikleri, para biriminin değer kaybetmesine dair haklı korkulara sahipler. Bitcoin, küresel orta sınıfa, gelişmekte olan piyasa fiat para birimlerinin asla sağlayamayacağı tasarrufları için bir değer saklama aracı da sunuyor.”

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: Analistin 2021 sonu BTC fiyatında “patlama” beklentisi

Ülkelere göre kripto para benimsenmesi

Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Kaynak: ChainAnalysis Global Crypto Adoption Index

Bloomberg uzmanından Bitcoin ETF yorumu

Bu arada kripto para sektörü, özellikle ABD’de uzun süredir bir ETF’nin onaylanmasını bekliyor. Düzenleyici kurum ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ise ETF konusunda ayak diriyor.

Buna rağmen Bloomberg’in menkul kıymetler ve kripto para konusunda uzmanı, Bitcoin ETF’nin en erken gelecek ay onaylanacağını bildiriyor.

Ayrıntılar – Bloomberg’den Bitcoin yatırımcılarına moral veren açıklama

ABD’de Bitcoin ETF konusunda yaşanacak böyle bir gelişme BTC için daha büyük bir talep oluşturacak. Logan Kane ise şu yorumda bulunuyor:

“İnsanlardan aldığım en sık sorulardan biri de nasıl yüksek ücretler ödemeden Bitcoin alabilirim şeklinde oluyor. Bunu yapanın birçok yolu var. Ancak hırsızlık ve şifre kaybetmeden dolayı para kaybeden o kadar çok Bitcoin kullanıcısı tanıyorum ki. Bitcoin ETF böyle bir sorunu çözecek. Böylece Bitcoin’e yatırım yapmak çok kolay olacak.”

Canlı Bitcoin fiyat grafiği


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.