fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) kripto para sektörünün en gözde ve en değerli coini. Bundan dolayı sık sık ilginç Bitcoin yorumları paylaşılıyor. Bu yazımızda ünlülerin şok Bitcoin yorumları ve BTC’nin geleceğine dair çeşitli öngörüler bulabilirsiniz.


Glassnode grafiğinden çıkan ilginç Bitcoin yorumları

Bitcoin mükemmel bir hafta geçiriyor. Gün içerisinde 55 bin doları gördü. Bitcoin boğalarının hamlesi, FED Başkanı ve SEC Başkanının Bitcoin Çin’de olduğu gibi ABD’de yasaklanmayacak açıklamasının hemen ardından geldi.

Geçtiğimiz 7 ay boyunca yaklaşık 180 bin adet yeni Bitcoin kazıldı. Uzun vadeli tutulan BTC miktarı ise 2.35 milyon adet arttı. Yani piyasaya sürülen Bitcoin’lerin 13 katı daha fazlası soğuk cüzdanlara gömülmüş durumda. Aşağıdaki grafikte Glassnode’nin konuyla ilgili analizini görüyoruz.

Son 7 ayda uzun vadeli tutulan Bitcoin miktarı 2.35 milyon adet. Glassnode bu analizi blockchain üzerindeki işlemleri analiz ederek elde ediyor. Eğer bir adresteki Bitcoin 6 ay ve üzeri tutuluyorsa ilgili Bitcoin hakkında uzun vadeli pozisyon alındığı yorumunda bulunabilir.

bitcoin yorum

Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Bitcoin (BTC) fiyatı 2020 yılı sonu ve 2021 yılının başında inanılmaz seviyelere yükseldi. Tam da Corona salgınından dolayı dünyanın daha önce benzeri görülmemiş miktarda para basarak ekonomik sıkıntılarla mücadele etmeye çalıştığı bir ortamda. Şimdi ortam biraz durulurken, lider kripto para, Nisan’daki tüm zamanların en yüksek değerinden (ATH) yaklaşık üçte bir oranında daha aşağıda işlem görüyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin’in değeri bir anlam ifade ediyor mu?

Yazar ve girişimci Logan Kane, Bitcoin ile ilgili yapılan yorumlara kendi görüşünü ekliyor. Ona göre Bitcoin fiyatının trendin çok üstüne çıktığı yönündeki tartışmalara açık. Ancak şunu da belirtiyor ki Bitcoin’in yükselişinin arkasındaki benimsenme trendleri gerçek. Sonuçta bunlar da fiyata yansıyor. Kane’e göre BTC fiyatı tam da olması gerektiği yerde. İddia edildiği gibi değerinin çok üstünden değil.

Yazar ve girişimci Logan Kane şöyle diyor:

“Bitcoin’in benimsenmesi Vietnam, Hindistan, Pakistan, Nijerya ve Ukrayna gibi önemli gelişen ülkelerde roket hızında yükseliyor. Bu ülkelerin vatandaşları, yozlaşmış rejimlerle onlarca yıllık deneyimden öğrendikleri, para biriminin değer kaybetmesine dair haklı korkulara sahipler. Bitcoin, küresel orta sınıfa, gelişmekte olan piyasa fiat para birimlerinin asla sağlayamayacağı tasarrufları için bir değer saklama aracı da sunuyor.”

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: Analistin 2021 sonu BTC fiyatında “patlama” beklentisi

Ülkelere göre kripto para benimsenmesi

Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Kaynak: ChainAnalysis Global Crypto Adoption Index

Bloomberg uzmanından Bitcoin ETF yorumu

Bu arada kripto para sektörü, özellikle ABD’de uzun süredir bir ETF’nin onaylanmasını bekliyor. Düzenleyici kurum ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ise ETF konusunda ayak diriyor.

Buna rağmen Bloomberg’in menkul kıymetler ve kripto para konusunda uzmanı, Bitcoin ETF’nin en erken gelecek ay onaylanacağını bildiriyor.

Ayrıntılar – Bloomberg’den Bitcoin yatırımcılarına moral veren açıklama

ABD’de Bitcoin ETF konusunda yaşanacak böyle bir gelişme BTC için daha büyük bir talep oluşturacak. Logan Kane ise şu yorumda bulunuyor:

“İnsanlardan aldığım en sık sorulardan biri de nasıl yüksek ücretler ödemeden Bitcoin alabilirim şeklinde oluyor. Bunu yapanın birçok yolu var. Ancak hırsızlık ve şifre kaybetmeden dolayı para kaybeden o kadar çok Bitcoin kullanıcısı tanıyorum ki. Bitcoin ETF böyle bir sorunu çözecek. Böylece Bitcoin’e yatırım yapmak çok kolay olacak.”

Canlı Bitcoin fiyat grafiği


Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.