1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü CEO’ya göre Bitcoin’in 500,000 dolar olacağı tarih ve sebebi

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin’in 500,000 dolar olacağı tarih ve sebebi

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin’in 500,000 dolar olacağı tarih ve sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü CEO, Bitcoin’in 500,000 dolar olmasını bekliyor. Bu yükselişin arkasındaki sebebi de açıklarken, bu yüksek fiyatın ne zaman gerçekleşmesini beklediğini de belirtiyor.


Ünlü CEO’ya göre Bitcoin’in 500,000 dolar olacağı tarih ve sebebi

Cathie Wood, Bitcoin alanında iyi bilinen isimlerden biri. ARK Invest’in CEO’su olan Wood, en büyük kripto para destekçilerinden biri. Wood uzun süredir BTC hakkında da boğa tahminler dile getiriyor. Hatta, uzun süre önce Bitcoin fiyatının 500,000 dolar olacağını tahmin eden bir isim.

Wood daha önce de doğru Bitcoin tahminleri ile biliniyor. Şimdi de BTC konusunda boğa duruşunu koruyor. Ona göre uzun vadede Bitcoin fiyatı 500,000 dolar olacak. Bunu söylerken, bu çok yüksek hedefin 5 yıl içinde gerçekleşeceğini de söylüyor.

İlgili – Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Bitcoin’i 500,000 dolara ne taşıyacak?

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, kısa süre önce bir röportaj sırasında konuştu. Ünlü CEO, Bitcoin ile ilgili beklentilerini açıkladı. Ona göre Bitcoin’i belirttiği seviyeye ulaştıracak birinci ve en önemli faktör kurumsal yatırıcıların Bitcoin alması.

Kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına gelmeye başladığı artık sır değil. Bu yıl kurumsal sermaye akışı, yılın bitmesine bir aydan daha fazla kaldığı bir ortamda 2020 yılını artık geçmiş durumda. Kurumsal yatırımcıların elindeki BTC miktarı da 56 milyar dolarla rekor kırdı. Wood da işte bu sebeplere dayanarak Bitcoin fiyatının 500,000 dolara doğru adımlayacağını belirtiyor.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin’in 500,000 dolar olacağı tarih ve sebebi

Bitcoin fiyat grafiği Kaynak: TradingView.com

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin alması hızla artıyor. Ancak buna rağmen veriler şunu gösteriyor. Kurumsalların portföylerine BTC’ye ayırdıkları yer yüzde 5’in altında. Yine de büyük yatırımcıların Bitcoin alma trendi yükseliyor.

Wood ise şöyle açıklıyor:

“Eğer kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e gelir ve portföylerinin yüzde 5’ini Bitcoin’e ayırırsa, BTC fiyatı 560,000 dolara ulaşır.”

Ünlü CEO, bahsettiği bu seviyenin 5 yıl içinde gerçekleşmesini bekliyor. Buna göre, mevcut yatırım trendi üzerinden Bitcoin’in 2026 yılında 500,000 dolara ulaşacağı söylenebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: