1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Son dakika: Kripto piyasalarda Çin şoku!

Son dakika: Kripto piyasalarda Çin şoku!

Son dakika: Kripto piyasalarda Çin şoku!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında dakikalar içerisinde büyük düşüşler yaşandı. Düşüşün arkasında yine Çin var. Çin Merkez Bankasının kararı piyasayı alt üst etti. Detaylar haberimizde.

Son dakika: Kripto piyasalarda Çin şoku!

Kripto para piyasalarında bahar aylarında yaşanan Çin şokunu ardından ikinci bir şok daha geldi. Çin Merkez Bankasının açıklaması piyasayı alt üst etti. Lider kripto para birimi Bitcoin dakikalar içerisinde 2,000 dolardan fazla değer kaybetti. Ethereum’da benzer şekilde 3,000 doların altına geriledi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bloomberg’in haberine göre Çin Merkez Bankası, yaptığı açıklamada kripto paralar ile ilgili tüm işlemlerin yasaklanması gerektiğini duyurdu. Aynı zamanda kripto paralar ile yapılacak yasa dışı faaliyetlerin cezalandırılacağını açıkladı.

Bloomberg’in bu haberinin ardından 45,000 dolarlık direnç seviyesini test eden Bitcoin 42,000 dolara geriledi. BTC anlık olarak 42,500 dolardan işlem görüyor.

Detaylar gelecek..

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.