Solana bu sefer Facebook ve Twitter’e rakip olur mu?

SOL coin fiyatında boğalara yeşil ışık! - Güncel Solana teknik analizi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana blockchain ve yerel kripto parası SOL, 2021 yılındaki hızlı yükselişi ile herkesi şaşkına çevirdi. Öyle görünüyor ki bu kripto projesi şimdi de sosyal medya alanında yeniliklere hazırlanıyor olabilir.


Solana bu sefer Facebook ve Twitter’e rakip olur mu?

Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, bugün Solana odaklı konferans olan Breakpoint’te konuştu. Burada yaptığı duyuruda, Solana üzerinde sosyal medya kurmak için 100 milyon dolarlık bir fon ayıracağını bildirdi.

Solana blockchain kullanılarak kurulacak bu yeni sosyal medyanın en büyük özelliği ise merkezsiz olması olacak. Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, bunun için yüklü yatırım yapmaya hazır olduğunu belirtiyor.

İlgili – 2021’de %17,000 yükselen Solana – SOL coin nedir ve geleceği nasıl?

Alexis Ohanian, konferans sırasında Solana kurucu ortağı Raj Gokal ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Ohanian burada şöyle konuştu:

“Burada bulunmamın bir sebebi de bir duyuru yapmak. 776 isimli bir girişim sermayesi fonum var. Solana üzerinde yeni dalga bir sosyal medya kurmak için 50 milyon dolarlık bir yatırım ayırıyoruz.”

Sohbet devam ederken Ohanian 50 milyon doların yeterli olmayacağını da söyledi. Bundan dolayı yeni sosyal medya platformu için olan fonu 100 milyon dolara çıkarma planı olduğunu söyledi.

İlgili – Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

Popüler sosyal medya platformu Reddit, iki yeni Ethereum bazlı ERC20 tokenini kullanmaya başlıyor. Bu kripto paralar, uygun ve değerli içerik üreten kullanıcılara verilecek.

İlgili – Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) karşılaştırması: Hangisi daha iyi bir yatırım?

Blockchain üzerinde sosyal medya patlama yapar

Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın bu açıklamasından önce de ilginç bir çıkış başka bir ünlü isimden gelmişti. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, bir gün önce yaptığı açıklamada, blockchain üzerinde sosyal medya kurmanın “kesinlikle çok büyük bir olay” olacağını söylemişti.

Bankman-Fried aynı konferans sırasında yaptığı açıklamada, merkezsiz sosyal medyanın, bu alana özgü birçok sorunlu konuyu çözebileceğini de belirtmişti. Mevcut olan ve çok büyük kullanıcı tabanına sahip sosyal medya sitelerine işaret ederek, bu platformlar ile entegrasyonun DeFi’nin milyonlarca kullanıcıya ulaşmasına da yardımcı olabileceğini kaydetmişti.

Kaynak

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Solana bu sefer Facebook ve Twitter’e rakip olur mu?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.