Loading...
btc
BTC
-2.44%
Bitcoin
65.882,65 USDT
eth
ETH
0.66%
Ethereum
3.462,29 USDT
bch
BCH
-5.38%
Bitcoin Cash
365,08 USDT
xrp
XRP
-2.07%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
1.11%
Litecoin
72,05 USDT
bnb
BNB
-1.09%
Binance Coin
580,86 USDT
sol
SOL
-3.57%
Solana
172,52 USDT
avax
AVAX
-6.66%
Avalanche
29,75 USDT
ada
ADA
-4.09%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-3.22%
Poladot
5,90 USDT
doge
DOGE
-5.78%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-3.23%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Apple CEO’sundan kripto para sürprizi

Apple CEO’sundan kripto para sürprizi

apple
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Apple CEO’su Tim Cook, bir röportajı sırasında hem kendisinin hem de şirket olarak Apple’ın kripto paralar konusundaki tutumunu açıkladı. Öyle görünüyor ki ünlü CEO bir süredir bu konuda meraklı ve hatta kripto para bile almış.


Apple CEO’sundan kripto para sürprizi

Apple CEO’su Tim Cook, DealBook konferansı sırasında kripto paralarla ilgili sürpriz bir açıklama yaptı. Cook’a bugün konferans sırasında Bitcoin ya da Ethereum’a sahip olup olmadığı soruldu. Ünlü CEO ise şahsi olarak kripto paraya sahip olduğunu söyledi.

Cook, Andrew Ross Sorkin’e röportaj sırasında yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Evet kripto paraya sahibim. Bence portföyün çeşitlendirilmesi amacıyla kripto sahibi olmak mantıklı. Bu arada (kripto paraya sahip olduğumu söyleyerek) kimseye yatırım tavsiyesi vermiyorum.”

Cook ayrıca “bir süredir” kripto paralar konusuna ilgi duyduğunu da söylüyor. Ayrıca bu konuyu araştırdığını da belirtiyor.

Apple CEO’sundan kripto para sürprizi

Apple CEO’su Tim Cook

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Peki, şirket olarak Apple’ın bu konudaki duruşu nasıl?

CEO’nun bu açıklamasından sonra doğal olarak her bir okur Apple’ın şirket olarak kripto paralar konusundaki duruşunu merak ediyor olacak. Cook ise kripto merakının “şahsi görüşü doğrultusunda” olduğunu söylüyor. Ayrıca Apple’ın ürünlerinde ödeme olarak kripto para kabul edebileceği konusundaki görüşleri de temelsiz nitelendiriyor.

Apple CEO’su aynı zamanda şirketin fonları kullanılarak kripto para alma ihtimalinin de olmadığını belirtiyor. Şöyle diyor:

“İnsanlar kriptoya dolaylı yatırım için Apple hisse senetleri almayacağı için kripto paralara yatırım yapmazdım. Yoksa kendim almayacağım için değil.”

Cook, Ağustos ayında o zaman 750 milyon dolar değerinde Apple hisse senedi almıştı. 2026 yılında ek Apple hisse senedi hibesi alacak. O zaman alacağı hisse senetleri sayısı söz konusu varlığın performansına bağlı. Apple CEO’su aynı zamanda bu servetin tamamını hayır kurumuna bağışlayacağını da söylemişti.

Apple’ın şu an hiçbir kripto para ürün ya da hizmeti yok. Ancak yine de iPhone App Store üzerinde kripto para cüzdanları uygulamalarına izin veriyor. Buna rağmen madencilik uygulamalarını yasaklıyor.

Kaynak

İlgili – Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.