350.000 yeni adres! “Bitcoin’e hücum” başladı mı?

Bitcoin uzun vadede yeni bir rekor kırdı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin tutan adres sayısı BTC fiyatında görülen artışla birlikte olağanüstü artış göstermiş durumda. “Bitcoin’e hücum” başladı mı?

350.000 yeni adres! “Bitcoin’e hücum” başladı mı?

19. Yüzyılda Amerika’nın batı bölgelerinde altın olduğunun duyulması üzerine “Gold Rush”, “Altına Hücum” devri başlamış ve zengin olma hayaliyle yüzbinlerce insan batıya göç etmişti.

Bitcoin‘in 68.530 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığı 9 Kasım günü hesaplarında BTC tutan adres sayısında da rekor kırıldı.

An itibariyle, toplam 38.899.034 adres BTC tutuyor. Bu rakam 11 Ekim verilerine göre tam 362.811 adet daha fazla.

Bitcoin her geçen gün daha fazla bilinir hale geliyor. Geleneksel finans dünyası Bitcoin’e ilgi gösteriyor. Ana akım medya organları kripto reklamları yapıyor. 21. Yüzyılın trendi, “Bitcoin’e Hücum” başlıyor.

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

bitcoin'e hücum
19. Yüzyıldan Altın’a Hücum’un klasik bir görüntüsü.

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Bitcoin adres sayıları neden önemli?

Bitcoin
Bitcoin adres sayı grafiği. Kaynak: Coinmarketcap

 

Tarihi veriler Bitcoin tutan adres sayısının BTC fiyatıyla doğru orantılı olarak yükseldiğini gösteriyor. Tarihinde ilk defa 68 bin dolar seviyesini gören BTC sonrası Bitcoin tutan adres sayısı da rekor kırıyor. Bazı uzmanlar 2021 yılı sonunda BTC’nin 100.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini düşünüyor.

Eğer böyle bir durum gerçekleşecekse bunda Bitcoin tutan adres sayısının artışının da payı olacağı kesin. Bitcoin yazı anında 66,775 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in market cap değeri 1,260 trilyon dolara ulaşırken, toplam kripto alanı da 3 trilyon dolara takın bir seviyede. Bitcoin piyasa hakimiyet oranı ise %43.6 seviyesinde.

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
350.000 yeni adres! “Bitcoin’e hücum” başladı mı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.