1. Anasayfa
 2. Güncel Haber
 3. SOL coin fiyatında ralli heyecanı! – Güncel Solana teknik analizi

SOL coin fiyatında ralli heyecanı! – Güncel Solana teknik analizi

SOL coin fiyatında ralli heyecanı! – Güncel Solana teknik analizi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SOL fiyatı bu hafta 20 doların üzerinde güçlü ve istikrarlı bir ralli başlattı. Ve şimdi teknik göstergeler SOL coin fiyatı için, kritik bir bölgenin üzerinde daha fazla yükseliş işaretleri gösteriyor.

Solana teknik analizi: SOL coin fiyatı ne olur?

Bu hafta Solana (SOL) fiyatı güçlü bir taban oluşturdu ve 20$ seviyesinin üzerinde istikrarlı bir ralli başlattı. Bitcoin ve Ethereum gibi Solana da 22 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde güçlü bir yükseliş gördü.

Hatta boğalar, fiyatı 25$ direncinin üzerine çıkarmayı bile başardı. Aşağı yönlü küçük bir düzeltme yapmadan önce 26,54 dolar ile yılın en yüksek seviyesini kaydetti. Ardından 24 dolar seviyesinin altında bir düşüş yaşandı. Fiyat, 20,20 dolardan 26,54 dolara doğru gerçekleşen son yükseliş dalgasının %50 Fib geri çekilme seviyesinin altına düştü.

 

SOL coin fiyatında boğalara yeşil ışık! - Güncel Solana teknik analizi

 

İlginizi çekebilir:

Bitcoin fiyatında boğaların hedeflediği seviyeler! – Güncel BTC teknik analizi

Sol fiyatı şu anda 22 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafikte) üzerinde işlem görüyor. Yine SOLUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 23.05$ civarındaki destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi de var.

Solana teknik analizi ve fiyat grafiği

 

SOL coin fiyatında ralli heyecanı! - Güncel Solana teknik analizi

 

Parite şimdi 20,20 dolardan 26,54 dolara kadar devam eden yükselişin %61,8 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Fiyat şimdi %8’in üzerinde yükseliyor.

Yukarı yönde, ilk direnç 25 dolar; ilk büyük direnç 26,50 dolar seviyesinin yakınında. Bir sonraki büyük direnç, fiyatın 30$’lık dirence doğru daha fazla yükseliş görebileceği 28$ bölgesine yakın. Daha fazla kazanç ise, fiyatı 35$ seviyesine taşıyabilir.

İlgili:

SOL coin fiyatı düşer mi?

Solana’da boğalar, 26,50 dolar direncini aşamazsa; satıcılar devreye girerek, paritede aşağı yönlü yeni bir düzeltme başlatabilir. Böyle bir senaryoda aşağı yönlü ilk destek 24 dolar seviyesine yakın olacak.

İlk büyük destek şu anda 23,00 dolar seviyesinin ve trend çizgisinin yakınında. Bir sonraki büyük destek ise, 21,70 dolar seviyesinin yakınında bulunuyor. Dolayısıyla 21.70$’lık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, fiyat 20$’daki bir sonraki kilit desteği test edebilir.

İlginizi çekebilir:

SOLUSD için teknik indikatörler, destek ve direnç seviyeleri:

 • Saatlik RSI: (Relative Strength Index – Göreceli Güç Endeksi): Bir momentum indikatörü olan ve varlığın aşırı alım satım noktaları hakkında bilgi veren RSI SOLUSD için şimdi, şu anda 50 seviyesinin üzerinde.
 • MACD: Üssel hareketli ortalamaların ilişkisini basit bir şekilde ortaya koyan teknik bir gösterge olan MACD SOLUSD için, yükseliş bölgesinde hız kazanıyor.
 • Ana destek seviyeleri: 24$, 23$ ve 20$
 • Ana direnç seviyeleri: 25$, 26,50$ ve 30$.

Sonuç olarak kısaca:

 • Sol fiyatı, USD karşısında  20$ ve 22$ seviyelerinin üzerinde yeni bir yükseliş başlattı.
 • Fiyat şu anda 22 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) üzerinde işlem görüyor.
 • SOLUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde (Kraken verilerine göre) 23,05$ yakınında destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi var.
 • Parite 22.00$ ve 20.00$ destek seviyelerinin üzerinde kalmaya devam ederse daha fazla yükselebilir.
 • Ve SOL coin fiyatı, 26 dolar ve 30 dolar direnç seviyelerinin üzerinde çıkarabilir.

( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada SOL coin fiyatı 24,50 dolardan işlem görüyor.)