1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Şimdi alıp uzun süre tutabileceğiniz 3 kripto para

Şimdi alıp uzun süre tutabileceğiniz 3 kripto para

Şimdi alıp uzun süre tutabileceğiniz 3 kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzun vadeli yatırım için kripto para arıyorsanız bu coinlere göz atın. Bu coinlerin uzun vadeli yatırım için uygun olmasının başlıca sebebi kurumsal yatırımcılardan ilgi görmesi.


Şimdi alıp uzun süre tutabileceğiniz 3 kripto para

Kurumsal yatırımcılar finansal dünyada dev paraları temsil ediyor. Bu kuruluşların yönetimi altında 100 trilyon dolardan fazla varlık var. Sonuç olarak onların al ya da sat kararları da fiyat üzerinde önemli ölçüde etkili oluyor.

Büyük paralara sahip bu oyuncular son zamanlarda kripto paralara ilgi duymaya başladı. Hatta şunu söyleyebiliriz. Kurumsal yatırımcıların yüzde 52’si artık kripto paraya sahip. Yüzde 71’i ise gelecekte almayı planlıyor. Fidelity’nin yeni araştırması bunu gösteriyor.

Buna ek olarak merkezsiz finans (DeFi) sektörü de daha fazla popüler oluyor. Bundan dolayı DeFi’deki yatırımların geçtiğimiz yıl yüzde 1,200 oranında artarak 253 milyar dolara yükselmesi hiç sürpriz değil.

İlgili – DeFi nedir? DeFi – Merkezsiz Finans projelerinin önemi nelerdir?

Yaşanan bu gelişmeler üzerine birçok yatırımcı portföyünde kripto paralara daha fazla yer (belki yüzde 5 civarında) ayırıyor. Peki, uzun vade için hiç düşünmeden alınabilecek kripto paralar hangileri? İşte, özellikle kurumsal yatırımcıların ilgi gösterdiği 3 önemli kripto para.

Bitcoin: Altının dijital eşdeğeri

2022 Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı kaç dolar olur?

2009 yılında piyasaya çıkan Bitcoin, ilk modern kripto para. Geçen 12 yılda hala popülerliğini ve liderliğini koruyor. Piyasa değeri ise 900 milyar dolara yakın. Yani tüm kripto para piyasasının yüzde 40’ını oluşturuyor.

Bu kadar ilgi görmesinin başlıca sebebi ise en başta sınırlı bir arza sahip olması. Bundan dolayı birçok yatırımcı BTC’yi dijital altın olarak görüyor.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Ethereum: Merkezsiz uygulamaların ekosistemi

Ethereum 2015 yılında piyasaya sürüldü ve ilk programlanabilir blockchain oldu. Geliştiriciler bu platform üzerinde kendi kendine çalışan uygulamalar ve kodlar yazabilir. O zamandan bu yana kripto teknolojisi merkezsiz uygulamalara (Dapps) doğru kaydı.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Chainlink: Blockchainler ve gerçek dünya arasında köprü

Chainlink ise LINK tokenin güç verdiği merkezsiz bir oracle ağı. LINK ağı, gerçek dünyada bilgileri merkezsiz uygulamalar taşıyan bir aracı. Chainlink olmadan merkezsiz uygulamalar alanı ihtiyaç duydukları verileri alamazlar.

İlgili – Güncel Chainlink fiyat tahmini, Chainlink- LINK token gelecek ve beklentileri 2022-2025

Kaynak