1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu kripto para 2022’de Ethereum’un yerine geçebilir!

Bu kripto para 2022’de Ethereum’un yerine geçebilir!

Bu kripto para 2022’de Ethereum’un yerine geçebilir!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto ekosisteminin ikinci en büyük varlığı olan Ethereum’u yerinden edebilecek kripto paraya ilişkin detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bu kripto para 2022’de Ethereum’un yerine geçebilir!

Kripto para piyasasının ikinci en büyük varlığı olan Ethereum, 2021 yılında birçok finansal varlığa göre çok iyi bir performans gösterdi. Ether, yıl başından bu yana %250’lik bir büyüme sağladı. Altcoinlerin lideri yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,859 dolardan işlem görüyor. ETH’nin piyasa değeri 459 milyar dolar seviyesinde. Bu değere karşılık gelen piyasa hakimiyet oranı ise %20,3.

Yıllık Ethereum grafiği

ethereum Bu kripto para 2022’de Ethereum’un yerine geçebilir!

İlgili: Ethereum teknik analizi

Ethereum, ekosisteme kazandırdıkları ile birçok kripto paranın önünde. Ancak bu liderlik ilelebet devam etmeyebilir. Ethereum’un gerisinden hızlı bir şekilde gelen rakipleri bulunuyor. Bunlardan biri de Solana (SOL). Solana 2021 yılında %12,000 üzerinde değer kazanarak kripto piyasasının en değerli 5’inci varlığı oldu. Solana, 2022 yılında da Ethereum’dan daha iyi bir yatırım olabilir.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ethereum’un dezavantajları

Ethereum, DeFi ve NFT’nin merkezi olmasıyla ekeosistemin öncüsü ancak yüksek gaz ücretleri ve işlem hızının yavaşlığı en temel eleştiri noktaları. Ether’in yüksek işlem ücretlerine karşılık rakipleri daha düşük işlem ücretleri ve daha yüksek işlem hızı sunuyor. Bu da rakiplerinin elini Ether’e karşı güçlendiriyor.

Gaz ücretlerini tahmin eden bir web sitesi olan Etherscan’a göre, kullanıcılar 29 ila 80 dolar arasında ücret ödüyor. Bu büyük meblağlarda işlem yapmayanlar için oldukça yüksek bir işlem ücreti.

İlgili: Solana fiyat tahimini

Bu ücretlere katlanmak istemeyen yatırımcılar Ethereum’la aynı işlevi gören Solana’ya yöneliyor. Solana (SOL) ise yazının kaleme alındığı anlarda 54 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Solana 172,4 dolardan işlem görüyor. SOL, 6 Ekim 2021’de 260 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini gördü. O günden bu yana değerinden %33 kaybetse de teknik veriler kripto para biriminin yolunun açık olduğunu gösteriyor.

Yıllık Solana grafiği

ethereum Bu kripto para 2022’de Ethereum’un yerine geçebilir!

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: