1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Y kuşağını ilgilendiren en çarpıcı kripto para araştırması!

Y kuşağını ilgilendiren en çarpıcı kripto para araştırması!

Y kuşağını ilgilendiren en çarpıcı kripto para araştırması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bu kripto para araştırması, en çok Y kuşağını ilgilendiriyor! Araştırma, kripto piyasasında yaşanan son düşüşlere rağmen, oldukça çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor.

CNBC kripto para araştırması: Y kuşağı milyonerleri 2022’de kriptolara daha fazla yatırım yapacak!

Yeni nesil milyonerler kriptolarla her zamankinden daha fazla ilgileniyor ve yeni yılda da kriptolara daha fazla yatırım yapmayı planlıyor.

CNBC tarafından yapılan yeni bir anket, milyoner Y kuşağının büyük bir çoğunluğunun finansal yatırımlarında en büyük payı kriptoya ayırdığını ortaya koyuyor.

Y kuşağını ilgilendiren en çarpıcı kripto para araştırması!

CNBC Milyoner Anketi‘ne göre;

“Y kuşağı milyonerlerinin çoğu servetlerinin büyük bir kısmını kriptoda tutuyor ve piyasada yaşanan son düşüşlere rağmen 2022’de kriptolara daha fazla yatırım yapmayı planlıyorlar.”

Araştırma kapsamında, en az 1 milyon dolarlık yatırıma sahip Y kuşağının katıldığı bir anket düzenlendi. Ve katılımcıların verdiği cevaplar, yeni nesil zenginlerin dijital alana yoğun bir şekilde yatırım yaptığını ortaya koydu.

“Y kuşağı milyonerlerinin %83’ü kripto para birimlerine sahip.

Ankete göre, Y kuşağının yarısından fazlası (%53) servetlerinin en az %50’sini kriptoda tutuyor. Ve bu milyonerlerin yaklaşık üçte biri, servetlerinin en az dörtte üçünü Bitcoin (BTC), Ethereum ve diğer kripto para birimlerine ayırıyor.”

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Ankete göre, Y kuşağı milyonerleri kripto ve blockchain odaklı yatırımlara karşı eski nesil yatırımcılarla taban tabana zıt bir sempati duyuyor.

“Eski nesil milyonerler hala kriptolara büyük ölçüde şüpheyle yaklaşırken; kripto para birimleri, hızlı geri dönüşler alan daha genç birçok yatırımcı için servet edinmenin ve varlıklarını artırmanın birincil kaynağı haline geldi.”

CNBC anketi, Aralık 2021’de yaşanan düşüşten sonra bile, Y kuşağı tarafından kriptolara yapılan yatırımların yakın zamanda yavaşlamayacağını gösteriyor.

“Yaklaşık yarısı (%48) önümüzdeki 12 ay içinde varlıklarını artırmayı planlarken, %39’u mevcut kripto portföyünü korumayı planlıyor.

Bu kuşaktaki milyonerlerin sadece %6’sı, önümüzdeki yıl kripto yatırımlarını azaltmayı planlıyor.”

Halk arasında kripto paraların insanları milyoner yaptığına dair yaygın bir inanış olsa da anket, mega servetin anahtarı olarak tamamen farklı bir faktöre işaret ediyor.

Şöyle ki;

“Bir Spectrem anketine göre, Y kuşağı milyonerlerin %45’i mirası servetlerinde bir faktör olarak görüyor.

5 milyon dolar veya daha fazla değere sahip Y kuşağı arasında ise miras, servetlerindeki en önemli faktör (%75 ile) olarak görülüyor.”

İlgili: Bu indikatöre göre Bitcoin düşüş döngüsünün son evresinde!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: