Loading...
btc
BTC
1.8%
Bitcoin
64.966,89 USDT
eth
ETH
3.41%
Ethereum
3.160,64 USDT
bch
BCH
7.7%
Bitcoin Cash
513,28 USDT
xrp
XRP
4.97%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.65%
Litecoin
85,42 USDT
bnb
BNB
3.54%
Binance Coin
573,60 USDT
sol
SOL
6.31%
Solana
151,49 USDT
avax
AVAX
8.86%
Avalanche
37,74 USDT
ada
ADA
7.9%
Cardano
0,51 USDT
dot
DOT
8.79%
Poladot
7,27 USDT
doge
DOGE
3.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
12.12%
Shiba Inu
0,00 USDT

Y kuşağını ilgilendiren en çarpıcı kripto para araştırması!

Analiz firmasından pump yapacak 4 popüler kripto para: Ripple, LINK...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu kripto para araştırması, en çok Y kuşağını ilgilendiriyor! Araştırma, kripto piyasasında yaşanan son düşüşlere rağmen, oldukça çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor.

CNBC kripto para araştırması: Y kuşağı milyonerleri 2022’de kriptolara daha fazla yatırım yapacak!

Yeni nesil milyonerler kriptolarla her zamankinden daha fazla ilgileniyor ve yeni yılda da kriptolara daha fazla yatırım yapmayı planlıyor.

CNBC tarafından yapılan yeni bir anket, milyoner Y kuşağının büyük bir çoğunluğunun finansal yatırımlarında en büyük payı kriptoya ayırdığını ortaya koyuyor.

Y kuşağını ilgilendiren en çarpıcı kripto para araştırması!

CNBC Milyoner Anketi‘ne göre;

“Y kuşağı milyonerlerinin çoğu servetlerinin büyük bir kısmını kriptoda tutuyor ve piyasada yaşanan son düşüşlere rağmen 2022’de kriptolara daha fazla yatırım yapmayı planlıyorlar.”

Araştırma kapsamında, en az 1 milyon dolarlık yatırıma sahip Y kuşağının katıldığı bir anket düzenlendi. Ve katılımcıların verdiği cevaplar, yeni nesil zenginlerin dijital alana yoğun bir şekilde yatırım yaptığını ortaya koydu.

“Y kuşağı milyonerlerinin %83’ü kripto para birimlerine sahip.

Ankete göre, Y kuşağının yarısından fazlası (%53) servetlerinin en az %50’sini kriptoda tutuyor. Ve bu milyonerlerin yaklaşık üçte biri, servetlerinin en az dörtte üçünü Bitcoin (BTC), Ethereum ve diğer kripto para birimlerine ayırıyor.”

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Ankete göre, Y kuşağı milyonerleri kripto ve blockchain odaklı yatırımlara karşı eski nesil yatırımcılarla taban tabana zıt bir sempati duyuyor.

“Eski nesil milyonerler hala kriptolara büyük ölçüde şüpheyle yaklaşırken; kripto para birimleri, hızlı geri dönüşler alan daha genç birçok yatırımcı için servet edinmenin ve varlıklarını artırmanın birincil kaynağı haline geldi.”

CNBC anketi, Aralık 2021’de yaşanan düşüşten sonra bile, Y kuşağı tarafından kriptolara yapılan yatırımların yakın zamanda yavaşlamayacağını gösteriyor.

“Yaklaşık yarısı (%48) önümüzdeki 12 ay içinde varlıklarını artırmayı planlarken, %39’u mevcut kripto portföyünü korumayı planlıyor.

Bu kuşaktaki milyonerlerin sadece %6’sı, önümüzdeki yıl kripto yatırımlarını azaltmayı planlıyor.”

Halk arasında kripto paraların insanları milyoner yaptığına dair yaygın bir inanış olsa da anket, mega servetin anahtarı olarak tamamen farklı bir faktöre işaret ediyor.

Şöyle ki;

“Bir Spectrem anketine göre, Y kuşağı milyonerlerin %45’i mirası servetlerinde bir faktör olarak görüyor.

5 milyon dolar veya daha fazla değere sahip Y kuşağı arasında ise miras, servetlerindeki en önemli faktör (%75 ile) olarak görülüyor.”

İlgili: Bu indikatöre göre Bitcoin düşüş döngüsünün son evresinde!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.