1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bu indikatöre göre Bitcoin düşüş döngüsünün son evresinde!

Bu indikatöre göre Bitcoin düşüş döngüsünün son evresinde!

Bu indikatöre göre Bitcoin düşüş döngüsünün son evresinde!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analistine göre, Bitcoin düşüş döngüsünün son evresinde olduğuna dair sinyaller veriyor.

Bitcoin düşüş döngüsü bitti mi?

Popüler kripto analisti Kevin Svenson, teknik bir indikatöre göre (Bitcoin BTC) ‘in yükseliş döngüsünün başlangıç ​​aşamalarında olduğunu gösteren sinyaller verdiğini söylüyor.

Svenson, YouTube’da yayınladığı son piyasa değerlendirmesinde, takipçilerine, Bitcoin’in pozitif bir geri dönüş indikatörü olan Ters BARR oluşturuyor gibi göründüğünü ifade etti.

Bu indikatöre göre Bitcoin düşüş döngüsünün son evresinde!

Analiste göre; en büyük kripto para birimi, düşüş eğiliminin tersine döndüğünü gösteren bir formasyon olan Ters BARR (Bump and Run Reversal) oluşturuyor.

“Bitcoin şimdi, destansı bir geri dönüşe şahit olduğumuz Mart 2020’de gerçekleşen covid çöküş patternine çok benzeyen bir oluşuma sahip. Çarpıp kaçan bir ters dip.”

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Ters BARR dip modeli, analistlerin bir trendin sonunu ve bir diğerinin başlangıcını belirlemelerine yardımcı olur. Yani genellikle geri dönüş noktasını bulmak için kullanılır. Model genellikle piyasada aşırı spekülasyon olduğunda ortaya çıkar. Bu nedenle, mart ayının ortalarında dip seviyeyi doğru belirleyen ve buradan işlem açan traderlar oldukça cazip kârlar elde etmeyi başardı.

Şimdi ise Svenson bu oluşuma göre, bir sonraki büyük fiyat engelinin eylül ayından bu yana yaklaşık 53.500$ olan bir önceki zirveyi geçeceğini söyledi.

“Boğalar için durum şu ana kadar oldukça iyi gibi görünüyor.

Hala kritik tehlikeyi atlatmış sayılmayız ama şu anda gördüğüm şey hoşuma gitti.”

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Bitcoin 51.231.57 dolardan işlem görüyor. Ayrıca son bir hafta içinde ise yaklaşık %9 artış elde ettiğini görüyoruz.)

Svenson ayrıca parabolik stop and reverse (SAR) göstergesinin Bitcoin’in yükseliş döngüsünün ortasında olduğuna işaret ettiğini söylüyor. Analist, Bitcoin’in 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyelerini göreceğini düşünüyor.

Ancak kısa vadede Svenson, Bitcoin’in önce 63.222 dolara, ardından 69.000 dolara yükseleceğini söylüyor.

İlgili: Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarına ait HODL verileri inanılmaz!

Kaynak

Etiketler: