Shiba yatırımcılarından Robinhood’a kırmızı kart!

Robinhood borsasından Shiba yatırımcılarını coşturan müjdeli haber!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba yatırımcıları, dünyanın en popüler hisse ve kripto para işlem platformlarından biri olan Robinhood’a cezayı kesti!

Shiba yatırımcıları Robinhood konusunda ısrarlı!

Dünyanın en popüler hisse ve kripto işlem platformlarından biri olan Robinhood zarar etti! Robinhood tarafından paylaşılan en son gelir raporuna göre, şirketin kripto para ticaretinden elde ettiği kâr 2021’in dördüncü çeyreğinde büyük bir düşüş gösterdi ve bu da Wall Street’in beklentilerini karşılamaya yetmedi.

Geçtiğimiz yıl ekim – kasım aylarında gerçekleşen meme coin çılgınlığı sırasında elde edilen kâra kıyasla, şirket toplamda %6 düşüş kaydetti.

Ancak bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, %304 kazanç sağladı. Bununla birlikte, yatırımcıların haberi olumlu algılamaması, şirketin hisselerinin kısa süre sonra düşmesine neden oldu.

Bu arada yıllık bazda hala karda olsa da şirketin Shiba Inu (SHIB) coini listelemesi halinde toplam gelirinde benzer bir artış kaydedebileceğine inanılıyor.

Shiba yatırımcılarından Robinhood'a kırmızı kart!

İlgili: Dev kripto borsasının anketinden Dogecoin ve Shiba çıktı!

Shiba Inu yatırımcıları SHIB’i listeletmeyi başarabilecek mi?

Robinhood, hisse senedinin yanı sıra, kripto para alım satım imkanı sunan Citadel Securities tarafından desteklenen bir finansal hizmetler platformudur. 

Sıfır komisyonlu işlemlere ek olarak, kripto para işlemleri Robinhood tarafından sunulan hizmetlerin önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu strateji sayesinde, geçtiğimiz yıl platforma çok sayıda yeni kullanıcı katıldı ve bu da onun, Coinbase Global gibi borsalarla rekabet edebilecek seviyeye gelmesine yardımcı oldu.


İlgili: Robinhood borsasından kripto para yatırımcıları için güzel haber!

Nitekim 2021’in ikinci çeyreğinde Robinhood’un dijital varlık alım satım geliri 233 milyon dolara ulaştı. Bu hızlı artış, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara yönelik yatırımcı ilgisinin hızla artmasından kaynaklanıyordu.

Daha sonra Dogecoin gibi 2.katman kripto para birimleri yatırımcıların dikkatini çekti. Özellikle de o dönemde, platformdaki kripto traderlerinin çoğu, Dogecoin (DOGE) ‘i tercih etti. Böylece tüm kripto gelirlerinin %41’ini en büyük meme coin oluşturdu.

Gerçekten de Robinhood’un Dogecoin’i listelemesi platform için “büyük bir başarı” olarak görülüyor. Çünkü geçtiğimiz yıl yaşanan DOGE çılgınlığının etkisiyle, bu listeleme, firmanın gelirinde büyük bir artış sağladı.

Sonuçta; DOGE, 2021’in ikinci çeyreğinde Robinhood’un toplam gelirinin %41’ini ve üçüncü çeyreğinde ise %19’unu oluşturdu.

Bununla birlikte, şirketin ikinci en büyük meme coin Shiba Inu’yu (SHIB) listeleyeceğine dair söylentiler ortaya atıldı.

Dahası Robinhood’un Shiba Inu’yu listelemesi için bir imza kampanyası başlatıldı ve kampanya SHIB Ordusundan büyük bir destek gördü. Kampanya, şimdiden yaklaşık 557.000 imzaya ulaştı.

shiba yatırımcıları Shiba yatırımcılarından Robinhood'a kırmızı kart!

Robinhood 557.000 imzaya ulaşan bu kampanyaya rağmen, şirket en popüler 2.meme coin olan Shiba Inu’yu listelememek için hala direniyor.

Çok sayıda kripto fenomeninin ve kripto topluluğunun yanı sıra, piyasadaki en popüler meme tokenlerden biri olan Shiba Inu’nun resmi ekibi Robinhood’u bu konu da zorlasa da çabalar şu ana kadar sonuç vermedi. Robinhood, yaklaşık 1,2 milyon Shiba yatırımcısı tarafından hodl edilen bu tokeni listemedi. 

Bu arada platformun CEO’su Vlad Tenev, bu talebi yanıtlarken özel olarak SHIB’den bahsetmedi, ancak SEC gözetiminin, platformun Shiba Inu’nun uzun süreli listeleme sürecinin arkasındaki tek neden olduğunu ifade etti. Ünlü kurucu daha önce ise, SHIB’in listelenmesinin düzenleyici fizibiliteye bağlı olacağını belirtmişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Shiba yatırımcılarından Robinhood’a kırmızı kart!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.