1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Dev kripto borsasının anketinden Dogecoin ve Shiba çıktı!

Dev kripto borsasının anketinden Dogecoin ve Shiba çıktı!

Dev kripto borsasının anketinden Dogecoin ve Shiba çıktı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hong Kong merkezli ünlü kripto borsası tarafından düzenlenen en son anketin verileri, Dogecoin ve Shiba için ilginç sonuçlar ortaya koydu.

‏Dogecoin ve Shiba‎’yı öne çıkaran anket!

Hong Kong merkezli ünlü kripto para borsası Huobi Global tarafından yapılan yeni bir anket, köpek temalı en büyük iki meme coin olan Dogecoin ve Shiba Inu’nun ABD’deki en popüler kripto paralar arasında olduğunu ortaya koydu.

Dev kripto borsasının anketinden Dogecoin ve Shiba çıktı!

3144 ABD’li yetişkinin katıldığı bir anket, Bitcoin’in ülkedeki en popüler kripto para birimi olduğunu ve örneklem büyüklüğünün %83’ünden fazlasına BTC sorulduğunda, yanıt alındığını gösteriyor.

Ankete katılanların %54,10’unu en büyük meme coin olan Dogecoin (DOGE)’i daha önce duyduğunu söylüyor. Ve böylece DOGE ikinci sırada geliyor. Ethereum (ETH) ankette üçüncü sırada yer alırken; onu, Dogecoin’in en büyük rakibi Shiba Inu (SHIB) takip ediyor.

Dev kripto borsasının anketinden Dogecoin ve Shiba çıktı!

Anket ayrıca, katılımcıların kripto piyasasına katılmasını engelleyen en büyük endişelere de dikkat çekiyor.

Ankete katılanların yüzde elli ikisi, yatırım yapacak kadar bilgili olmadıklarını ifade ederken; %42’si kripto para birimlerine yatırım yapmanın çok riskli olduğunu düşünüyor.

Bu arada, %34’ü ise dijital varlık piyasalarında düzenlemeler konusundaki eksikliklerin, kriptolara yatırım yapmalarına mani olduğunu dile getiriyor.

Ayrıca ankete katılanların %25’i için sermaye eksikliği de bir endişe kaynağı olarak dikkat çekiyor.

Anket ayrıca, katılımcıların kripto para sektörünün geleceği hakkındaki görüşlerini de araştırdı. Buna göre, %19’u kripto para endüstrisinin, paranın tanımını değiştireceğini öne sürerken; öte yandan, %23’ü kriptoların geleceğinden emin olmadıklarını ve hepsinin nihayetinde bir gün patlayacak bir balon olduğunu düşünüyor.

Son olarak; katılımcıların %16’sı kripto endüstrisinin büyümeye devam edeceğine inanıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.