Loading...
btc
BTC
0.47%
Bitcoin
66.355,13 USDT
eth
ETH
2.74%
Ethereum
3.577,28 USDT
bch
BCH
1.94%
Bitcoin Cash
431,09 USDT
xrp
XRP
1.97%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
1.38%
Litecoin
78,68 USDT
bnb
BNB
0.77%
Binance Coin
607,91 USDT
sol
SOL
1.41%
Solana
145,06 USDT
avax
AVAX
0.17%
Avalanche
30,34 USDT
ada
ADA
0.06%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
1.08%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.91%
Shiba Inu
0,00 USDT

Robinhood borsasından kripto para yatırımcıları için güzel haber!

Dogecoin yatırımcılarına müjde! - Robinhood kripto cüzdanı için...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir hisse senedi ve kripto alım satım platformu olan Robinhood, kripto para yatırımcıları için müjdeli haberi verdi!

Robinhood borsası kripto para yatırımcıları için beta sürümünü başlattı!

Robinhood, resmi sitesinden yaptığı duyuruda 2022 ocak ayı ortalarında kripto para cüzdanı için beta aşamasına geçeceğini ve bu sırada beklemede olan müşterilerine Bitcoin (BTC), Ethereum, Dogecoin ve bazı tokenler için yatırma ve çekme işlemlerine izin vereceğini açıklamıştı.

Şimdi ise popüler platform, kripto cüzdan uygulamasını özel müşterilerinin kullanımına açıyor!

Robinhood borsasından kripto para yatırımcıları için güzel haber!

Popüler bir hisse senedi ve kripto para alım satım platformu olan Robinhood, kripto cüzdan bekleme listesine daha önce kayıt olan sınırlı sayıdaki kullanıcısı için kripto para çekme işlemlerini başlattı.

Robihood kripto cüzdanı uygulamasını başlattı!

Robinhood platformu, beta testi için uzun zamandır beklenen kripto cüzdanını özel müşterilerinin kullanıma açtı. Platform artık kullanıcılarına kripto para çekme hizmeti sunacak.

Cüzdanlar için bekleme listesine kayıt oluşturan ilk 1000 kullanıcı, beta testine katılabiliyor. Bu kişiler, günlük maksimum 10 işlem üzerinden 2.999 dolara kadar kripto para çekebilecek.

Robinhood, hisse senedinin yanı sıra, kripto para yatırım imkanı sunan Citadel Securities tarafından desteklenen bir finansal hizmetler platformu olarak biliniyor. Robinhood’da kripto para hesabı olan kullanıcılar, bu waitlistin ilk oluşturulduğu 2021 yılının ortalarından beri Cüzdan’ın aktive edilmesini bekliyordu.

 Brown tarafından yapılan açıklamaya göre; waitliste, yani bu uygulamaya katılmak isteyen potansiyel müşterilerin listesine yapılan son kayıt sayısı, Kasım 2021’de 1,6 milyona ulaştı. Bu rakam, platformdaki toplam kullanıcı sayısının yaklaşık %7’sine tekabül ediyor.

Ancak beta sürümü için kullanıcı sayısı şu anda 1.000 kişi ile sınırlandırılmış olsa da platform, mart ayına kadar bu sayıyı 10.000’e çıkarmayı hedefliyor. 

Robinhood, 20 Ocak’ta yaptığı bir duyuruda şunları söyledi:

“Beta kullanıcıları, cüzdanın temel işlevlerinin sağlıklı çalışıp çalışmadığını test etmemize ve ürünün son sürümü hakkında geri bildirim sağlamamıza yardımcı olacak.”

Bu arada test kullanıcıları, mevcut Robinhood kullanıcıları değilse, iki faktörlü bir kimlik doğrulama uygulaması kullanmaları ve KYC tanımlamasını geçmeleri gerekecek.

Cüzdanlar piyasaya sürülene kadar, platformda satın alınan herhangi bir kripto para çekilemiyor ya da özel olarak saklanamıyordu. Yani sadece adı kripto işlemiydi.

Ancak şimdi Robinhood’un büyüyen kripto ekosistemi, şirketin ilk kez “Robinhood’daki kripto sahiplerini daha büyük bir blockchain ekosistemine tam anlamıyla bağlayacağını” söyledikten sonra, tam teşekküllü bir kripto borsasına benzemeye başlıyor.

Robinhood kullanıcıları DOGE’den sonra, Shiba Inu coini bekliyor!

Platformdaki traderlerin çoğu, kripto para olarak Dogecoin (DOGE) ‘i tercih ediyor. Nitekim Robinhood’un, en büyük meme coin olan Dogecoin’i listelemesi ticaret platformu için “büyük bir başarı” olarak görülüyor. Çünkü geçtiğimiz yıl yaşanan DOGE çılgınlığının etkisiyle, bu listeleme, firmanın gelirinde büyük bir artış sağladı.

Robinhood borsasından kripto para yatırımcıları için güzel haber!

İlgili: Dev kripto borsasının anketinden Dogecoin ve Shiba çıktı!

Şöyle ki; DOGE, 2021’in ikinci çeyreğinde Robinhood’un toplam gelirinin %41’ini ve üçüncü çeyreğinde ise %19’unu oluşturdu.

Bununla birlikte, şirketin ikinci en büyük meme coin Shiba Inu (SHIB)‘yu listeleyeceğine dair söylentiler de var. Bu minvalde SHIB Ordusu, Robinhood’un Shiba Inu’yu listelemesi için bir imza kampanyası başlatmış; ve kampanya büyük bir destek görmüştü. Ekim ayının ortalarında, yaklaşık 240.000 imzaya ulaşan kampanya, şimdi 540.000 imzaya yaklaştı.

İlgili: Robinhood haberi dev Shiba balinasını harekete geçirdi!

Ancak Robinhood bu kampanyaya rağmen, kripto para birimini listeleme konusunda direnmeye devam ediyor. Robinhood COO’su Christine Brown daha önce, bu tür meme coinleri listeleme kısa vadeli kazançlı gibi görünse de uzun vadede buna değmeyebileceğini söyledi.

Son olarak; Robinhood kurucu ortağı Vlad Kardapoltsev ise, yakın bir tarihte SHIB’in listelenmesinin düzenleyici fizibiliteye bağlı olacağını belirtti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.