1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin son 6 ayın en düşük seviyesinde! Analistler ne bekliyor?

Bitcoin son 6 ayın en düşük seviyesinde! Analistler ne bekliyor?

Bitcoin son 6 ayın en düşük seviyesinde! Analistler ne bekliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi bugün büyük bir çöküş yaşıyor. Bitcoin, son 6 ayın en düşük seviyesine geriledi. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin son 6 ayın en düşük seviyesinde! Analistler ne bekliyor?

Bitcoin, 12 saat içerisinde %7,80 değer kaybetti ve son altı ayın en düşük seviyesine geriledi. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,774 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) günlük grafik

bitcoin Bitcoin son 6 ayın en düşük seviyesinde! Analistler ne bekliyor?

Bugünkü fiyat çöküşü, şimdiye kadar genel kripto pazarından yaklaşık 50 milyar doları sildi. Piyasanın toplam değeri an itibari ile 1,823 trilyon dolar. Bu değer, 2021 yılının kasım ayında 3 trilyon dolara yükselmişti.

İlgili: Kripto piyasasında ani çöküş!

Kripto piyasasında bu denli büyük bir çöküşü tetikleyecek önemli bir haberin olmaması piyasa çöküşüne neyin sebep olduğuna dair yatırımcıları meraklandırıyor. Bazı yatırımcılar, Nasdaq’taki teknoloji hisselerinin “düzeltme bölgesine” girmesiyle oluşan makro göstergelere işaret ediyor.

ABD 10 yıllık Hazine getirileri bu haftanın başlarında yükselmesinin de yatırımcıların riskli varlıkları terk etmesine yol açtığı değerlendiriliyor.

Rekt Capital, mevcut modelin “Eylül 2021 sonundaki fiyat davranışıyla birkaç benzerlik paylaştığını” belirtti. O dönemde Bitcoin 52,000 olardan 41,500 dolara doğru birkaç ani düşüş yaşamıştı. 85.000’den fazla takipçisi olan InvesetAnswers hesabı, ayıların “132 milyon dolarlık kazancı elde etmek için Bitcoin’in 41.000 doların altına çektiğini söylüyor.

https://twitter.com/invest_answers/status/1484351028266889218

Teknik göstergeler Bitcoin’in 37,500 dolarlık önemli desteğin altına düşmemesi gerektiğini gösteriyor. Kripto parayı bu seviyenin altına sürükleyecek bir satış baskısının düşüşü daha da derinleştireceği görülüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin, bu düşüş trendini tersine çevirmek istiyorsa boğaların 40,250 dolarlık direnç seviyesini kararlı bir şekilde tutması gerekiyor. 40,500 dolarda bulunan büyük direnç de aşılabilirse Bitcoin bugün yaşadığı kaybı telafi edebilir.

Kaynak

tags: