1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Kripto piyasasında ani çöküş!

Kripto piyasasında ani çöküş!

Kripto piyasasında ani çöküş!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası haftanın son iş gününde büyük bir şok yaşıyor. İşte rakamlar ve teknik veriler.

Kripto piyasasında ani çöküş!

Kripto piyasasında tablo kıpkırmızı. Haftanın son günü büyük bir şok yaşanırken ilk 10’daki kripto paralar %7 ile %10 arasında değer kaybetti. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) %8 düştü ve 38.530 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bu 2021 yılının ağustos ayından beri görülen en düşük seviye. Bitcoin için kritik destek 37,500 dolar seviyesi. Kripto para bu seviyenin altına düşerse 30,000 doların altına düşebilir.

Bitcoin günlük grafik

kripto piyasası Kripto piyasasında ani çöküş!

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin’in 30,000 doların altına gerileyeceğini öngören açıklamalar yapıyor.

“Bitcoin sonunda bir baş-omuz tepesinin boyun çizgisini kırdı. Uzun süreli yatırımcılar için korkutucu olan kısım, modelin 30.000 doların altında bir hareket öngörmesi. Bu seviye aşıldığında, Bitcoin devasa bir çift tepeyi tamamlamış olacak.”

Ayrıca Glassnode’a göre Bitcoin için Gerçekleşmemiş Net Kâr Kaybı Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyede.

Fed, hızla düşen enflasyonu önlemek için hızlı bir şekilde önlemler almaya hazırlanıyor.  Gelecek haftaki FOMC toplantısı, piyasa momentumunu belirlemek için çok önemli olabilir.

Ethereum’da ağır tasfiyeler

Ether, %10 değer kaybetti ve uzun bir aranın ardından önemli destek noktası olan 3,000 doların altına geriledi. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 2,858 dolardan işlem görüyor.  Popüler kripto gazeteci Colin Wu, Ethereum’daki büyük tasfiyeye dikkat çekti.

Ethereum günlük grafik

 

 

 

kripto piyasası Kripto piyasasında ani çöküş!

İlgili: Ethereum teknik analizi

“21 Ocak sabahı (UTC+8) Ethereum 3.000 doların altına düştü ve tüm ağın tasfiyesi 4 saat içinde 223 milyon doları buldu. Tasfiye, Binance OKEx FTX ve Bybit üzerinde yoğunlaştı.”

Altcoin piyasası da büyük düzeltmeden payını almış görünüyor. Polkadot ve AVAX kayıplarda başı çekiyor. İki kripto para da %10 değer kaybetti. DOT, 22,24 dolara gerilerken AVAX,75 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.