Loading...
btc
BTC
-1.48%
Bitcoin
68.973,17 USDT
eth
ETH
-1.84%
Ethereum
3.438,10 USDT
bch
BCH
-6.03%
Bitcoin Cash
577,11 USDT
xrp
XRP
-2.52%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-3.28%
Litecoin
95,53 USDT
bnb
BNB
1.8%
Binance Coin
615,48 USDT
sol
SOL
-3.1%
Solana
167,02 USDT
avax
AVAX
-4.56%
Avalanche
43,92 USDT
ada
ADA
-4.28%
Cardano
0,56 USDT
dot
DOT
-3.42%
Poladot
8,10 USDT
doge
DOGE
-0.13%
Doge Coin
0,19 USDT
shib
SHIB
-2.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Meta’dan heyecan yaratan bir kripto açılımı daha!

meta
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook (yeni adıyla Meta) heyecan veren bir kripto açılımı daha yapıyor. Financial Times’a göre şirket, Facebook ve İnstagram kullanıcılarının profillerine NFT eklemesine izin verecek. Detaylar haberimizde.

Meta’dan heyecan yaratan bir kripto açılımı daha!

Mark Zuckerberg, Facebook’un adını Meta olarak değiştirerek kripto dünyasında yanan Metaverse ateşini harladı. O günden bu yana yapılan açılımlar dikkat çeken boyutlara ulaştı. Dünyanın önde gelen şirketleri Metaverse akımının rüzgarına kapılmaya devam ederken akımı başlatan Meta, kripto ekosisteminin her alanında var olmaya devam ediyor.

nft

Şirket, kullanıcıların Facebook ve Instagram profillerinde NFT’lerini göstermelerine izin verecek bir özelliği entegre ederek NFT akımına da dahil oluyor. 2021 yılında piyasanın parlayan yıldızı olan NFT pazarı yıl boyunda 13 milyar dolarlık devasa bir hacme ulaştı.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Meta, bu özelliği bir pazar yerine çevirmeyi de amaçlıyor. Şirket, NFT’lerin alım satımına izin veren bir platform kurmayı da tartışıyor. Meta’nın bu kararı hakkında net bir açıklama yapılmadı. Şirketin çalışmada hangi aşamada olduğu da belirsizliğini koruyor.

Finalcial Times’a göre Meta’nın bu adımı bugüne kadar NFT’lere verilmiş en büyük destek olacak. NFT akımı geçtiğimiz yıl Beeple’ın 63 milyon dolara satılan dijital sanat eserinin ardından dünyayı sarmış sanat, spor, sinema gibi değişik sektörlerin kripto ekosistemine entegre olmasında çok önemli bir rol almıştı.

NFT’lerin balon olduğuna dair ciddi eleştiriler de var. Ancak 2021 yılındaki 13 milyar dolarlık hacmi dikkate alırsak balon olduğuna inananların sayısı geleceği olduğuna inananların yanında sönük kalıyor. Meta’nın çalışmaları tamamlandığında dünyanın en büyük sosyal medya platformları aracılığı ile NFT’lerin yüz milyonlarca kişiye ulaşması için bir kapı açılmış olacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.