1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Meta’dan heyecan yaratan bir kripto açılımı daha!

Meta’dan heyecan yaratan bir kripto açılımı daha!

Meta’dan heyecan yaratan bir kripto açılımı daha!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Facebook (yeni adıyla Meta) heyecan veren bir kripto açılımı daha yapıyor. Financial Times’a göre şirket, Facebook ve İnstagram kullanıcılarının profillerine NFT eklemesine izin verecek. Detaylar haberimizde.

Meta’dan heyecan yaratan bir kripto açılımı daha!

Mark Zuckerberg, Facebook’un adını Meta olarak değiştirerek kripto dünyasında yanan Metaverse ateşini harladı. O günden bu yana yapılan açılımlar dikkat çeken boyutlara ulaştı. Dünyanın önde gelen şirketleri Metaverse akımının rüzgarına kapılmaya devam ederken akımı başlatan Meta, kripto ekosisteminin her alanında var olmaya devam ediyor.

nft

Şirket, kullanıcıların Facebook ve Instagram profillerinde NFT’lerini göstermelerine izin verecek bir özelliği entegre ederek NFT akımına da dahil oluyor. 2021 yılında piyasanın parlayan yıldızı olan NFT pazarı yıl boyunda 13 milyar dolarlık devasa bir hacme ulaştı.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Meta, bu özelliği bir pazar yerine çevirmeyi de amaçlıyor. Şirket, NFT’lerin alım satımına izin veren bir platform kurmayı da tartışıyor. Meta’nın bu kararı hakkında net bir açıklama yapılmadı. Şirketin çalışmada hangi aşamada olduğu da belirsizliğini koruyor.

Finalcial Times’a göre Meta’nın bu adımı bugüne kadar NFT’lere verilmiş en büyük destek olacak. NFT akımı geçtiğimiz yıl Beeple’ın 63 milyon dolara satılan dijital sanat eserinin ardından dünyayı sarmış sanat, spor, sinema gibi değişik sektörlerin kripto ekosistemine entegre olmasında çok önemli bir rol almıştı.

NFT’lerin balon olduğuna dair ciddi eleştiriler de var. Ancak 2021 yılındaki 13 milyar dolarlık hacmi dikkate alırsak balon olduğuna inananların sayısı geleceği olduğuna inananların yanında sönük kalıyor. Meta’nın çalışmaları tamamlandığında dünyanın en büyük sosyal medya platformları aracılığı ile NFT’lerin yüz milyonlarca kişiye ulaşması için bir kapı açılmış olacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: