1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin ve kripto piyasasını coşturabilecek 4.5 milyar dolarlık yatırım

Bitcoin ve kripto piyasasını coşturabilecek 4.5 milyar dolarlık yatırım

Bitcoin ve kripto piyasasını coşturabilecek 4.5 milyar dolarlık yatırım
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev girişim sermayesi şirketi, kripto projelerine yatırım için 4.5 milyar dolarlık fon hazırlığında. Kripto piyasası için heyecan verici bu olayın ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin ve kripto piyasasını coşturabilecek 4.5 milyar dolarlık yatırım

Girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z adıyla da biliniyor), kriptoyla ilgili yatırımlar için 4.5 milyar dolarlık dev bir fon toplamayı planlıyor. Bu fonla ilgili haber Financial Times’ta yer aldı.

Söz konusu habere göre, şirketin toplayacağı bu fonun 3.5 milyar dolarının kısa süre önce başlattığı kripto fonuna koyması bekleniyor. Geri kalan 1 milyar dolar ise ayrı tutulacak. Bu ayrı tutulan 1 milyar dolar ise kripto para alanındaki küçük şirketlere yapılan çekirdek yatırımlarda kullanılacak.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025 

Financial Times’ta yer alan haberin kaynağı, söz konusu fonla ilgili işlemlerin bu yılın Mart ayında sonlanacağı bilgisini de veriyor. Ancak şimdiye kadar Andreessen Horowitz’ten bu fonla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Band Protocol nedir? BAND token iyi bir yatırım mı?

2022 yılının henüz başındayız. Ancak söz konusu girişim sermayesi şirketinin kripto gündemine çıkması ilk defa değil. Bu ayın başlarında a16z, merkezsiz finansı (DeFi), stabil coinleri ve gelişen Web3 endüstrisini de içeren “hedefli” düzenlemeler çağrısında bulunmuştu.

İlgili – Güncel Solana (SOL) fiyat tahmini: 2022 – 2025

Şirket kısa süre önce yayımlanan raporunda ise şöyle demişti:

“Tüm dijital varlıklara aynı şekilde muamele etmek, hisse senetleri, gayrimenkul, arabalar, sanat eserleri, saatler ve ticaret alanını kapsayan tek bir yasal rejime sahip olmaya benzer.”

Raporda aynı zamanda merkezsiz finans (DeFi) ile ilgili övgü dolu sözler de yer aldı. Buna göre DeFi teknolojileri artık her gün yüz milyarlarca işlem hacmini idare ederek bu alanın rayına oturduğunun kanıtını sağlıyor.

İlgili – Güncel Polkadot DOT coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.