1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto para borsalarından hem heyecan verici hem de endişeli haberler

Kripto para borsalarından hem heyecan verici hem de endişeli haberler

Kripto para borsalarından hem heyecan verici hem de endişeli haberler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Coinbase ve borsaların peşinde olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgili iki yeni haberin ayrıntılarına bakalım.


Kripto para borsalarından hem heyecan verici hem de endişeli haberler

Kripto para piyasasının önemli aktörlerinden biri de kripto para borsaları. Kripto borsalarıyla ilgili iki yeni haber var. Biri Coinbase ile ilgili heyecan verici, diğeri ise SEC’in de işin içinde olduğu endişe verici.

Coinbase ve Mastercard’dan NFT işbirliği

ABD’nin en büyük borsalarından olan Coinbase, ödeme şirketi MasterCard ile işbirliği yaparak insanların NFT alımına yeni yollar açıyor. Bunun için de yakında NFT pazar yeri açacak. Mastercard ile işbirliğinde burada NFT alımı birkaç aşamalı bir deneyim olmayacak. Bunun yerine kullanıcılar tek bir tıkla istedikleri NFT’yi alabilecek.

Martercard ile ortaklık, insanlara daha fazla ödeme seçeneği sunacak ve herkesin bir Mastercard kartı kullanarak NFT satın almasını kolaylaştıracak. Bu işbirliği, Mastercard’ın kripto cüzdanları ve siber güvenlik korumaları için yeni araçlarla kripto ekosistemini desteklemeye yönelik daha kapsamlı çalışmasının bir parçası.

İlgili – Ankara Üniversite’nden tarihe geçen Non Fungible Token (NFT) açılımı!

kripto Kripto para borsalarından hem heyecan verici hem de endişeli haberler

SEC Başkanı: 2022’de radarımızda kripto borsalar var

Diğer yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kuruluşun 2022 yılında kripto para borsalarına odaklanacağını belirtiyor. SEC son bir yılda Bitcoin ETF’leri geri çevirme ve Ripple aleyhinde açtığı dava ile biliniyor.

Gensler, 19 Ocak’ta sanal bir konferansta yaptığı açıklama, finansal düzenleyici olarak bu yıl kripto işlem platformlarına odaklanacaklarını ve bu alanın düzenlenmesiyle ilgileneceklerini belirtti. SEC Başkanına göre burada ek incelemeler gerekli. Bunu ise yatırımcıların daha iyi korunması adına gerekli olduğunu ifade ediyor.

İlgili – Ripple – SEC davasında XRP lehine yeni gelişme

Kaynak