1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 2022 Bitcoin ve kripto beklentilere ışık tutan heyecan verici veriler

2022 Bitcoin ve kripto beklentilere ışık tutan heyecan verici veriler

2022 Bitcoin ve kripto beklentilere ışık tutan heyecan verici veriler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto platformu Voyager Digital’in yaptığı anket ve paylaştığı veriler, 2022 için Bitcoin ve kripto paralardaki boğa gelişmeye işaret ediyor.


2022 Bitcoin ve kripto paraların geleceğine ışık tutan heyecan verici veriler

Bitcoin ve kripto paralara ilgi giderek artıyor. Özellikle de Amerikalılar kripto paraların geleceğinin parlak olacağını düşünüyor. İlk defa yapılan yıllık Kripto Güven Araştırması, halka açık kripto para işlem platformu olan Voyager Digital tarafından gerçekleştirildi. Araştırma Amerikalıların kripto para deneyimlerine ve 2022’deki kripto performans beklentilerine odaklanıyor.

Rapor bir çok pozitif duruma işaret ediyor. Araştırmaya katılan kişilerin üçte ikisi kendilerini kripto boğası olarak tanımlıyor. Yüzde 61 ise muhtemelen bu yıl kripto para alacaklarını belirtiyor. Voyager, ankete katılan kişi sayısını açıklamadı. Ancak yine de bu veriler geçen seneye göre çok büyük bir artışı gösteriyor. Çünkü daha önce yapılan ankett göre Amerikalıların sadece yüzde 27’si 2021’de kripto paralara yatırım yapacağını belirtmişti.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında boğa umutlarını yeşertecek kritik seviye!

İşte Bitcoin fiyatında trend dönüşüne işaret eden metrikler!

Anket sonuçları ayrıca katılımcıların yatırım fonu satın almaya, uçakla seyahat etmeye, yeni bir araba satın almaya, yeni bir ev satın almaya ve romantik bir ilişkiye başlamaya kıyasla kripto satın almaya öncelik verdiğini gösteriyor.

Ankette aynı zamanda gençlerin de kripto konusunda bilgilendirilmesi konusu da yer aldı. Buna göre Amerikalıların yüzde 66’sı kripto paraların lise ya da daha erken dönemde okulda okutulması gerektiğini düşünüyor. Yüzde 33 ise kripto eğitiminin ortaokul ve hatta daha erken başlayabileceğini belirtiyor.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Ankete katılanlar aynı zamanda kripto paralar hakkında bilgileri kadar yatırım yapmayı düşündüklerini belirtiyor. Yüzde 50’si kripto hakkında daha fazla bilmeleri durumunda daha fazla yatırım yapabileceklerini belirtiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.