1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dev borsada büyük hack! Ne kadar kripto para çalındı?

Dev borsada büyük hack! Ne kadar kripto para çalındı?

Dev borsada büyük hack! Ne kadar kripto para çalındı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri Crypto.com’da büyük bir siber saldırı gerçekleşti. Korsanlar yüklü miktarda kripto para çaldı. Şirket saldırıyı doğruladı. Detaylar haberimizde.

Dev borsada büyük hack! Ne kadar kripto para çalındı?

Önde gelen kripto borsalarından biri olan Crypto.com’da önemli bir hack gerçekleşti. Bilgisayar korsanları tarafından gerçekleştirilen saldırıda 443,93 Bitcoin ve 4,836 Ethereum çalındı. Çalınan kripto paraların toplam değeri 30 milyon doların üzerinde.

Saldırı 17 Ocak 2022’de gerçekleşti. Şirket bugün saldırıyı doğruladı. Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, bugün Bloomberg’e verdiği demeçte nihayet yüzlerce kullanıcı hesabının gerçekten de bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiğini ve bunun sonucunda kripto paraların çalındığını açıkladı.

İlgili: Hackerlar hesapları nasıl boşaltıyor?

Marszalek, saldırının açıklanmasından bu yana düzenleyicilerden herhangi bir yardım almadıklarını ancak resmi soruşturma yapılırsa bilgi paylaşılacağını söyledi.  Crypto.com’un saldırıdan etkilenenlere geri ödeme yapıldığı ifade edildi. Kripto borsasını hedef alan siber saldırıda toplamda 483 kullanıcının hesabının etkilendiği belirtiliyor. Şirket tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“17 Ocak 2022 Pazartesi günü, 12:46’da Crypto.com’un risk izleme sistemleri, kullanıcı tarafından 2FA kimlik doğrulama kontrolü girilmeden işlemlerin onaylandığı ve az sayıda kullanıcı hesabında yetkisiz etkinlik tespit etti. Platformdaki tüm para çekme işlemleri, soruşturma süresince askıya alındı. Etkilendiği tespit edilen tüm hesaplara kayıpları iade edildi. 14 saat süren para çekme işlemlerinin askıya alınması yeniden başlatıldı.”

Crypto.com, yaptığı açıklamada alınan önlemlere de değindi ve kullanıcılara geri ödeme yapılması dışında böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için çalıştıklarını belirtti. Alınan önlemler kapsamında bazı yenilikler getirildi.  Şirket, beyaz listeye alınmış yeni bir para çekme adresinin kaydı ile ilk para çekme işlemi arasında 24 saatlik zorunlu bir gecikme getiren bir güvenlik katmanı ekledi. Crypto.com ayrıca, “Crypto.com Uygulamasında ve Crypto.com Exchange’de tutulan kullanıcı fonları için ek bir koruma ve güvenlik özelliği getiren Dünya Çapında Hesap Koruma Programı (WAPP) adını verdiği programı da sisteme entegre etti.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.