1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Shiba ve Dogecoin şimdi de ABD siyasetine girdi!

Shiba ve Dogecoin şimdi de ABD siyasetine girdi!

Shiba ve Dogecoin şimdi de ABD siyasetine girdi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kışkırtıcı söylemleriyle sık sık gündeme gelen ABD’nin aşırı sağ politikacılarından Wendy Rogers, Shiba ve Dogecoin’i ABD siyasetine taşıdı.

Shiba ve Dogecoin Amerikan siyasetine konu oldu!

Kışkırtıcı söylemleriyle tanınan, Trump yanlısı ABD’nin aşırı sağ politikacılarından Wendy Rogers, şimdi de meme coin yatırımcılarının gözüne girmeye çalışıyor.

Shiba ve Dogecoin şimdi de ABD siyasetine girdi!

Arizona Eyalet Senatörüne göre Shiba Inu ve Dogecoin özgürlüğü temsil ediyor!

 Rogers, geçen hafta Arizona’da Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılması için bir yasa tasarısı sunduktan sonra, şimdi de bu iki meme coinin arkasındaki topluluğu etkilemek için kolları sıvadı.

Arizona Eyalet Senatörü Wendy Rogers, Twitter’da yaptığı bir paylaşımda en büyük meme coinler Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE)’i anlamadığını söylüyor. Ancak insanların istedikleri kripto para birimlerini satın alabilmeleri gerektiğini savunuyor ve bunu da özgürlüğün bir gereği olduğunu düşünüyor.

İlgili: Shiba yatırımcılarından Robinhood’a kırmızı kart!

Ayrıca pazartesi günü, seçim reddi hareketinin içinde olan ve bu dönemde kışkırtıcı yorumlar yaparak gündemde yer alan Trump yanlısı Cumhuriyetçi Senatö, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin emlak vergilerinden muaf tutulmasını da önerdi.

Ripple yatırımcıları yine harekete geçti!

Kendilerini dışlanmış hisseden XRP topluluğunun üyeleri, Rogers’ın Twitter hesabını, Ripple’ın yerel coininden bahseden mesaj yağmuruna tuttu. Ünlü politikacı, mesajlara karşılık olarak, “Ne zaman Bitcoin desem, insanlar Ripple (XRP) demeye başlıyor? XRP nedir ki?” diyerek topluluğu daha da kızdırdı.

Beklendiği gibi, bu tweet Bitcoin ve XRP savunucular arasında küllenmiş bir tartışmayı yeniden ateşledi. On-chain analist Dylan LeClair, XRP’yi dolandırıcılık olarak nitelendirerek, XRP Ordusunu öfkelendirdi. 

Koinmedya olarak daha önce de söylediğimiz üzere; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıtsız menkul kıymet satışı yoluyla 1,3 milyar dolardan fazla kazanç sağladıkları gerekçesiyle, Ripple ve üst düzey iki yöneticisi aleyhine bir dava açmıştı. Dava henüz sonuçlanmadı ama uzun süren yargılama süreci Ripple’ın yerel tokenine çok kan kaybettirdi.

Aslında Rogers, kripto para yatırımcılarının gönlünü kazanmak için uğraşan tek aşırı sağ politikacı değil. Geçtiğimiz ay, Cumhuriyetçi Ohio Senato adayı Josh Mandel, kripto ekosistemine destek vermiş; ancak bu desteği beceriksizce bulunarak Twitter’da geniş çapta alay konusu olmuştu.

İlgili: “Balinalardan gelen yeni Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir!”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.