Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Shiba ve Dogecoin şimdi de ABD siyasetine girdi!

Shiba ve Dogecoin şimdi de ABD siyasetine girdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kışkırtıcı söylemleriyle sık sık gündeme gelen ABD’nin aşırı sağ politikacılarından Wendy Rogers, Shiba ve Dogecoin’i ABD siyasetine taşıdı.

Shiba ve Dogecoin Amerikan siyasetine konu oldu!

Kışkırtıcı söylemleriyle tanınan, Trump yanlısı ABD’nin aşırı sağ politikacılarından Wendy Rogers, şimdi de meme coin yatırımcılarının gözüne girmeye çalışıyor.

Shiba ve Dogecoin şimdi de ABD siyasetine girdi!

Arizona Eyalet Senatörüne göre Shiba Inu ve Dogecoin özgürlüğü temsil ediyor!

 Rogers, geçen hafta Arizona’da Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılması için bir yasa tasarısı sunduktan sonra, şimdi de bu iki meme coinin arkasındaki topluluğu etkilemek için kolları sıvadı.

Arizona Eyalet Senatörü Wendy Rogers, Twitter’da yaptığı bir paylaşımda en büyük meme coinler Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE)’i anlamadığını söylüyor. Ancak insanların istedikleri kripto para birimlerini satın alabilmeleri gerektiğini savunuyor ve bunu da özgürlüğün bir gereği olduğunu düşünüyor.

İlgili: Shiba yatırımcılarından Robinhood’a kırmızı kart!

Ayrıca pazartesi günü, seçim reddi hareketinin içinde olan ve bu dönemde kışkırtıcı yorumlar yaparak gündemde yer alan Trump yanlısı Cumhuriyetçi Senatö, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin emlak vergilerinden muaf tutulmasını da önerdi.

Ripple yatırımcıları yine harekete geçti!

Kendilerini dışlanmış hisseden XRP topluluğunun üyeleri, Rogers’ın Twitter hesabını, Ripple’ın yerel coininden bahseden mesaj yağmuruna tuttu. Ünlü politikacı, mesajlara karşılık olarak, “Ne zaman Bitcoin desem, insanlar Ripple (XRP) demeye başlıyor? XRP nedir ki?” diyerek topluluğu daha da kızdırdı.

Beklendiği gibi, bu tweet Bitcoin ve XRP savunucular arasında küllenmiş bir tartışmayı yeniden ateşledi. On-chain analist Dylan LeClair, XRP’yi dolandırıcılık olarak nitelendirerek, XRP Ordusunu öfkelendirdi. 

Koinmedya olarak daha önce de söylediğimiz üzere; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıtsız menkul kıymet satışı yoluyla 1,3 milyar dolardan fazla kazanç sağladıkları gerekçesiyle, Ripple ve üst düzey iki yöneticisi aleyhine bir dava açmıştı. Dava henüz sonuçlanmadı ama uzun süren yargılama süreci Ripple’ın yerel tokenine çok kan kaybettirdi.

Aslında Rogers, kripto para yatırımcılarının gönlünü kazanmak için uğraşan tek aşırı sağ politikacı değil. Geçtiğimiz ay, Cumhuriyetçi Ohio Senato adayı Josh Mandel, kripto ekosistemine destek vermiş; ancak bu desteği beceriksizce bulunarak Twitter’da geniş çapta alay konusu olmuştu.

İlgili: “Balinalardan gelen yeni Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir!”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.