1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Borsalardan 40,785 Bitcoin çıkışı piyasa için neyin habercisi?

Borsalardan 40,785 Bitcoin çıkışı piyasa için neyin habercisi?

Borsalardan 40,785 Bitcoin çıkışı piyasa için neyin habercisi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsalarından son bir haftada 40,785 BTC çıkarıldı. Tarihsel olarak böyle bir veri pozitif bir geleceğin habercisi. Yaşananların ayrıntılarına bakalım.


Borsalardan 40,785 Bitcoin çıkışı piyasa için neyin habercisi?

On-chain analiz şirketi Santiment, son bir haftada borsalardan 1.56 milyar dolar değerinde 40,785 BTC’nin çıkarıldığını bildiriyor. Bitcoin fiyatı ise bugün (1 Şubat) 39,104 dolarla gün içi zirvesini gördü. Bu da Bitcoin piyasasındaki moral değişimine işaret ediyor.

Santiment (@santimentfeed) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Son bir haftada borsalardan 40,785 BTC çıkarıldı. Bu, Eylül’ün ikinci haftasından bu yana borsalardan görülen en büyük ikinci Bitcoin çıkışı haftası oldu. Coinlerin soğuk cüzdanlara taşınması trendi tarihler olarak uzun vadeli fiyat hareketleri için iyi.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

CoinMarketCap verilerine göre, BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 4.63 oranında değer kazandı. Ethereum ise yüzde 8.66 değerlendi. Bu arada tarihsel veriler, Bitcoin’in Şubat aylarında pozitif getiriler sağladığını gösteriyor. Bu açıdan boğa traderlere bir rahatlama gelebilir.

Ocak ayı lider kripto para için negatif geçti. Ancak son yükseliş hareketleri ile Ocak ayının son günü yeşil kapanış gördü. Bitcoin şu an 38,598 dolardan işlem görüyor ve son bir haftada kaybettiği yüzde 7’ye yakın kayıplarını telefi etmeye çalışıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğalar için kritik eşik!

Peki, bu kadar Bitcoin’in borsalardan çıkışının açıklaması ne? Sebebi ise basit. Balina yatırımcılar genellikle ellerindeki kripto paraları uzun vadede tutmak istediklerinde onları borsalardan çekmeye başlarlar. Tabii böyle bir gelişme Bitcoin yatırımcıları için boğa bir gelişme.

Benzer bir beklentiyi ise El Salvador Başkanı Nayib Bukele dile getirdi. Ona göre “sınırlı arzından dolayı Bitcoin’de dev bir fiyat artışı çok yakın.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: